Wyniki z marszu Nordic Walking w Sztumie

5 km

10 km

 

BARDZO UDANE SZTUMSKIE MISTRZOSTWA W NORDIC WALKING!!

II Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum oraz III Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego w Nordic Walking w ramach Pucharu Pomorza zakończyły się sukcesem organizacyjnym i sportowym Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum.  Były rekordowe i bardzo udane pod każdym względem. Na starcie stanęły 194 osoby z całego kraju, sklasyfikowano 193. /152 na 5 km i 41 na 10 km/. W roku ubiegłym zawody ukończyło 187 osób. Na mecie usytuowanej na plaży miejskiej w Sztumie licznie zgromadzona sztumska publiczność oglądała czołowych zawodników z Zielonej Góry, Gorzowa, Poznania, Łodzi, Świnoujścia, Białogardu, Koszalina, Tucholi, Sławna, Fromborka, Elbląga, Braniewa, Ciechanowa, Białego Boru, Grudziądza, Rypina, Żnina, Czempinia/powiat Kościan/,  Sochaczewa, Łabiszyna/powiat Żnin/, województwa pomorskiego. Jak przystało na mistrzostwa Sztumu i Powiatu nie mogło zabraknąć ich mieszkańców, którzy w liczbie aż 63 wzięli udział w imprezie i byli bardzo widoczni na trasie i mecie, nie tylko z wyróżniających ich koszulek. Była bardzo liczna reprezentacja LKS ZANTYR Sztum,  Urzędu Miasta i Gminy Sztum oraz pierwszy raz startowała grupa pracowników  Starostwa Powiatowego w Sztumie ze Starostami Wojciechem Cymerysem i Antonim Downarowiczem.  Dystans 10 kilometrów/2 okrążenia wokół J.Sztumskiego/ bardzo wyraźnie wygrał zawodnik gospodarzy   Mirosław Anaczkowski z  bardzo dobrym czasem 58.57. Wśród kobiet najszybsza Magdalena Rożyk z Gdyni/1.03,17/ a najlepszą zawodniczką gospodarzy Małgorzata Adamczyk z Postolina, ósma wśród kobiet i druga w swojej kategorii wiekowej.

Na dystansie 5 kilometrów  najszybszy był Eugeniusz Gajewski z Gorzowa/28,57/, drugi Krzysztof Człapski z Ciechanowa/29.02/ a  trzeci Mieczysław Andrzejewski z Czempinia/29,37/.  Wśród kobiet Magdalena Bagazińska z Poznania, uwaga: piąta open z czasem 30.23/bójcie się panowie/. Z sztumskich zawodników najszybszy był Jan Kołpak/31.18-13 open, pierwszy w kat.M-65/, drugi z naszych reprezentantów był Wojtek Pastewski/31,19-14 open, drugi w najmłodszej kategorii a trzeci był Kewin Langmesser/31,23-15 open, uczeń ZSZ Barlewiczki, trzeci w kategorii 14-17 lat. Na podium ze sztumskich zawodników w swoich kategoriach wiekowych stanęli ponadto:  Podolski Mirosław/III/, Kłopotowski Ryszard/III/, Zbigniew Zwolenkiewicz/III/, Eugeniusz Słonina/III/ oraz Alfred Warczak i Roman Niepla. Z sztumskich zawodniczek najszybsza była Marta Zarańska/33.48-14 wśród kobiet i trzecia w kategorii 14-15 lat/, druga Krzysztofa Parafiniuk z U M i G Sztum/34.08-17 wśród kobiet, czwarta wkat.K-30/ a trzecia Krystyna Anaczkowska/43,41-20 wśród kobiet i trzecia w kat. K-55./ Na podium ze sztumskich zawodniczek w swoich kategoriach wiekowych stanęły ponadto:  Ewa Zembrzuska/I/, Irena Kołpak/II/, Maria Mazerska/I/, Malwina Wiśniewska /I/, Wanda Derengowska , Justyna  Świderska /III/, Ewa Bucewka , Regina Lipińska /II/ i Hanna Hryniewiecka/III/.

Otwarcia imprezy dokonali Leszek Tabor – Burmistrz Sztumu i Wojciech Cymerys-Starosta Sztumski, którzy byli starterami honorowymi wspólnie z Czesławem Oleksiakem-Przewodniczącym Rady Miejskiej i Antonim Downarowiczem- vice-starostą.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, pakiecik startowy, posiłek/kiełbasa z rożna z surówką, chleb ze smalcem i ogórkiem, ciasto, ciepły napój/. Były liczne nagrody do losowania ufundowane przez sponsorów, których wszystkich wymieniamy.

Patronat medialny nad imprezą sprawował Dziennik Bałtycki.

Ryszard Mazerski  bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji i sprawne przeprowadzenie imprezy!!! Była to kolejna, świetna promocja Sztumu i Powiatu Sztumskiego!!

ORGANIZATORZY, SPONSORZY I PARTNERZY

II Mistrzostw Miasta i Gminy Sztum oraz III Mistrzostw Powiatu

Sztumskiego w ramach Pucharu Pomorza w Nordic Walking –    Sztum 14.09.2013

LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM

MIASTO I GMINA SZTUM

POWIAT SZTUMSKI

RADA MIEJSKA W SZTUMIE

BGŻ O/Sztum

BS Sztum

EXEL

Masarnia Ryjewo Norbert Kawski

Klub Fitness-El-Vitalia Elwira Piotrowska Sztum

Ciastkarnia Sankiewicz Sztum

PSS Społem Sztum Krystyna Tyburska

Ulinex Sztum-Urszula i Marek Ruchlewicz

LA Rive ? Widerkiewicz Krzysztof Grudziadz;    

Forever Sztum

PPHU U Elżbiety Rogacki Tadeusz Sztum

Sklep  Meblowy Cysewski Janusz Sztum

Sklep Metalowy Powłoka Andrzej Sztum

Sztumskie Centrum Kultury

Polska Federacja Nordic Walking Gdańsk

Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada Sztum

Zespół Szkół Zawodowych Barlewiczki

Wojewódzki Zespół Szkół Ponadlicealnych Sztum

PWiK Sztum

Lesław Olszewski-obsługa medyczna

SP 2 Sztum

Good Time Jan Salewski Gdynia-pomiar czasu