„SZTUM BIEGA” !!!!!!!!!!

wizualizacja

Podczas sobotniego II biegu XVIII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora często padało z ust prowadzących hasło „SZTUM BIEGA”. Nie jest to żadna przesada, jedna trzecia, to byli Sztumianie. Mamy piękną, funkcjonalną i oświetloną ścieżkę pieszo-rowerową wokół J.Zajezireskiego. Wkrótce będzie stadion tartanowy. W dniu dzisiejszym, kiedy spacerowałem  późnym wieczorem  ścieżką po drugiej stronie jeziora przy padającym śniegu, wietrze i co prawda niewielkim mrozie spotkałem kilka biegających i spacerujących osób, z których rozpoznałem tylko jedną osobę. Tak pomyślałem, to prawda „SZTUM BIEGA” rzeczywiście o każdej porze, niezależnie od warunków atmosferycznych. To niezmiernie cieszy. W latach siedemdziesiątych trenując zawodników i biegając po okolicy Sztumu,  spotkać można było raczej zwierzynę leśną, nie biegacza. Na początku lat osiemdziesiątych na sobotni poranek biegowy przyszły dwie osoby, znane i aktywne sportowo do dziś.

Zapraszam gorąco i serdecznie na I Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczorny w dniu 30 grudnia b.r o godzinie 18.00 wokół Jeziora Zajezierskiego. Start i meta na plaży. Można będzie również pomaszerować o godzinie 17.30. Później wspólne integracyjne ognisko, kiełbaska i coś do kiełbaski… trzeba przynieść!!! Wszyscy mieszkańcy Miasta i Gminy Sztum nie płacą wpisowego. Przyjdźmy, zobaczmy ile nas jest biegających i maszerujących dla zdrowia w ten przedsylwestrowy wieczór, odchodzący 2016 rok!  Złóżmy sobie wspaniałe życzenia….!

„SZTUM BIEGA” !!!   CAŁY SZTUM BIEGA I MASZERUJE DLA ZDROWIA!!!

Powyżej pamiątkowy medal dla uczestników biegu, limit 150 osób. Zapisz się i nie zwlekaj, nie będziesz żałował. https://elektronicznezapisy.pl/ Regulamin regulamin-biegu-sylwestrowego

Zapraszam – Ryszard Mazerski

i-sylwestrowy-bieg-wieczorny