Zimowa II edycja Grand Prix Sztumu!

II edycja Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora organizowana przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum przy współudziale licznych partnerów odbyła się w warunkach, jak sugeruje nazwa w zimowych, ale niezbyt dokuczliwych. Organizatorzy przygotowali dla uczestników na mecie gorącą herbatę, było duże ognisko, gdzie można było się gdzie ogrzać. Trasy było dobrze przygotowane. W biegu głównym wygrał Patryk Sowiński z Sambora Tczew, wyprzedzając weterana biegów, zawodnika gospodarzy Bartosza Mazerskiego i trzeciego na mecie Jakuba Ossowskiego z Elbląga. Pierwsza szóstka biegu głównego była taka sama, jak w pierwszym biegu, zamieniła się tylko miejscami.  W kategorii kobiet zdecydowanie zwyciężyła triatlonistka z Malborka Małgorzata Szczerbińska, druga była zwyciężczyni I biegu Marta Łagownik z Gdańska a trzecia była Małgorzata Tuwalska/Zantyr Sztum./ Na szóstym miejscu uplasowała się druga z zawodniczek gospodarzy Magdalena Bucewka. W biegu juniorek wygrała Paulina Marciniak z Braniewa/podobnie jak w I biegu/. W dzisiejszej imprezie nie wystartowało kilku czołowych juniorów, ze względu na udział w halowym mityng LA w Toruniu. W kategorii juniorów zwyciężył Paweł Moskal z Drwęcy Nowe Miasto a w kategorii juniorów młodszych zawodnik gospodarzy Marcin Kopecki.

Mimo zimowej aury w II edycji XVII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych udział wzięło 330 uczestników, w tym w rekreacyjnym marszu Nordic Walking 35 osób z grupą wychowanków SOŚW z Uśnic z Ryszardem Kłopotowskim oraz pierwszy raz ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Czernina z Pawłem Zdziennickim, z SP Nowa Wieś z Małgorzatą Kniaź i z 225 uczestnikami w biegu głównym. / w tym m.in. z Warszawy Bemowo czy Przedborza koło Piotrkowa Trybunalskiego./ Dzieci tym razem było nie co mniej – 70. Wszyscy uczestnicy biegów dla dzieci i marszu Nordic Walking otrzymali słodki upominek, było losowanie nagród, była pyszna grochówka, chleb ze smalcem, gorący napój, czynna była kawiarenka.

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do bardzo sprawnego przeprowadzenia dzisiejszej imprezy a w szczególności: Marleny Nowosielskiej, Elżbiety Czerkies, Danuty Grochowskiej, Marii Mazerskiej, Hanny Bandzarewicz, Andrzeja Murawskiego, Piotra Nowosielskiego, Bogdana Cebuli i synów Łukasza i Bartosza, Andrzeja Belzyta, Zygmunta Słupeckiego, Krzysztofa Burczyka, Sławomira Wiechowskiego, Bogdana Owsianego, Piotra Stefanowicza, Lesława Olszewskiego, Jana Salewskiego, Bogdana Grochowskiego, Krzysztofa Kamińskiego, Ryszarda Kłopotowskiego, Danuty, Wiesława i Anny Świderskich, Piotra Piesika i Szymańskiego z Dziennika Bałtyckiego, Wojciecha Bednarskiego i Jackiego Szymańskiego ze Straży Miejskiej, PWiK Sztum, Wolontariatu Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Sztum oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach, SP2 Sztum, SCK, Straży Miejskiej w Sztumie

Sponsorzy,  organizatorzy i partnerzy II biegu

XVII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych – 16.01.2016

Miasto i Gmina Sztum

Starostwo Sztum

Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk

Murawski Andrzej

Producent Rowerów FOLTA Malbork Jarosław Folta

Transport Osób Jacek Lubiński

PSS Społem Sztum

Szkoła Podstawowa nr 2 Sztum

Sztumskie Centrum Kultury

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum

Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada

Zespół Szkół Zawodowych Barlewiczki

Straż Miejska w Sztumie

Transport Sanitarny Lesław Olszewski Sztum

Wolontariat Młodzieżowej Rady Miasta Sztum

Patronat honorowy: Leszek Tabor – Burmistrz Sztumu

PATRONAT MEDIALNY: DZIENNIK BAŁTYCKI

ORGANIZATOR: LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM

 

Zapraszamy na III bieg i zakończenie XVII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych w dniu 6 lutego 2016 roku!