Zawodnicy LKS ZANTYR w eliminacjach do Przełajowych Mistrzostw Europy!

hyeres2015-exc_201505121526-200x200-tW najbliższą sobotę t.j. 28 listopada odbędzie się na terenie Pałacu Wiechlice, koło Szprotawy, jedna z najważniejszych imprez dla naszych zawodników. Będą to eliminacje do 22.Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych, które rozegrane zostaną 13 grudnia b.r. w Hyeres we Francji. Dla zawodników kategorii młodzieżowych będą to jednocześnie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Przełajach.

Z zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum wystartuje o godz. 12.10 wspólnie w jednym biegu dwójka podopiecznych trenera Bartosza Mazerskiego:

  • Rogiewicz Andrzej, który będzie walczył o awans do mistrzostw Europy i kolejny medal mistrzostw Polski na dystansie 8 km
  • Karwiński Michał w biegu eliminacyjnym  juniorów do mistrzostw Europy na 6 km

Zasady kwalifikacji juniorów i młodzieżowców do mistrzostw Europy ustalone przez PZLA są takie same. Awansuje bezpośrednio pierwsze trójki z biegu juniorów i młodzieżowców i dwójki biegaczy ustalone przez PZLA. Poniżej zasady PZLA:

„Zasady kwalifikacji:
Kwalifikacje zdobędą zawodnicy z miejsc I – III wśród juniorów oraz z miejsc I – III w gronie młodzieżowców oraz pierwsza na mecie juniorka, młodzieżówka, seniorka oraz senior.
Dodatkowo do drużyny juniorów oraz młodzieżowców zostanie zakwalifikowanych po 2 zawodników na podstawie wyników osiągniętych w sezonie 2015 na wniosek trenerów po akceptacji Kierownika Szkolenia PZLA i zatwierdzeniu przez Zarząd PZLA pod warunkiem brania udziału w zgrupowaniach przygotowujących do udziału w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych.
Sposób rozegrania kwalifikacji:
Podczas kwalifikacji zawodnicy /juniorzy ,młodzieżowcy, seniorzy/ wystartują w jednym wspólnym biegu:
Juniorzy dystans 6 km
Młodzieżowcy dystans 8 km
Seniorzy dystans 8km
W drugim wspólnym biegu wystartują kobiety:
Juniorki dystans 4km
Młodzieżówki dystans 6km
Seniorki dystans 6km
Ostateczną decyzję o powołaniu do reprezentacji na 22. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych w Hyères podejmuje Zarząd PZLA na wniosek Zespołu Szkoleniowego PZLA.”

Powodzenia!!!