Zapraszamy na Memoriał!!!

Szanowni Państwo!

Burmistrz Miasta i Gminy Sztum, Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum, SCK  zapraszają na na IV Memoriał Wiesława Murawskiego w LA. Zawody odbędą się w dniu 14 września od godz. 16.00 na stadionie miejskim w Sztumie.

Wiesław Murawski to niezwykle zasłużony zawodnik, trener LA,  wychowawca, nauczyciel wychowania fizycznego w LO Sztum, działacz sportowy, współzałożyciel MLKS Victoria Sztum. Wychowanek trenera Bogdana Dudulewicza,  specjalizował się w skoku w dal oraz biegał na 100 m.  Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Sztumie oraz przez wiele lat „profesorem w-f” w tej szkole. Jego wynik 7.28 w skoku w dal był przez długie lata rekordem okręgu elbląskiego. Wychował wielu zawodników, był trenerem w Neptunie Gdańsk, PLKS Sztum, LKS Znicz Sztum i LKS Powiśle Czernin. Był bardzo aktywnym działaczem sportowym i sędzią lekkoatletycznym, członkiem Zarządu LKS ZANTYR Sztum, członkiem Zarządu W SZS w Elblągu i zapalonym wędkarzem i wspaniałym kolegą i przyjacielem. Odszedł od nas zdecydowanie za wcześnie. REGULAMIN Memoriału(1)

Sztum od maja b.r. posiada nowoczesny stadion tartanowy z licencją PZLA, gdzie na zawodach otwarcia naszego obiektu był dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski i szef PZLA Henryk Olszewski /w uznaniu zasług i osiągnięć sztumskiej lekkiej atletyki. / Po kilku latach przerwy pragniemy wznowić organizacje Mem. W. Murawskiego .  Sztum posiada bardzo duże tradycje lekkoatletyczne ,  ponad 60 medali w historii sztumskiej lekkiej atletyki., członkowie kadry narodowej i reprezentanci Polski. Należy przypomnieć  m.in. chodziarza Franciszka Szyszkę, ośmiokrotnego mistrza i rekordzistę Polski , akademicki mistrz świata, trener kadry narodowej, Agnieszkę Borowską , 20-krotną medalistkę mistrzostw  Polski w wielobojach, w dal i wzwyż czy wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski w biegach średnich, przeszkodowych i przełajowych Jarosława Foltę i wielu, wielu  innych.

W związku powyższym mamy zaszczy zaprosić  Państwo w dniu 14 września na stadion miejski w Sztumie i prosić o wsparcie finansowe lub ufundowanie pucharów i nagród. Nr konta

36 8309 0000 0032 7022 2000 0010   Tel. 608 038 472

Z poważaniem