Zapraszamy do Sztumu 3 Maja – 50 dni zostało do biegu!!!

Miasto i Gmina Sztum

Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania, jak i kibicowania w dniu 3 Maja do Sztumu. Będzie wielkie święto sportu, święto biegania podczas Jubileuszowego XXV Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności 3 Maja z okazji 224 rocznicy uchwalenia majowej Konstytucji. To pierwsze Mistrzostwa Polski Pracowników Służby Więziennej w Biegu na 10 km, to pierwsze oficjalne Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum w Biegu na 10 km. Ponadto w programie liczne biegi dla dzieci i młodzieży/zgodnie z regulaminem/, to Bieg Przedszkolaków z Rodzinami, to marsz rekreacyjny Nordic Walking na dystansie 5 km.
To wszystko w dniu 3 Maja 2015 na głównej ulicy Sztumu – ulicy Mickiewicza, start i meta przed budynkiem Miasta i Gminy Sztum. W tym roku dla lepszej oglądalności imprezy, w trosce o lepsze i bardziej przejrzyste śledzenie rywalizacji przez kibiców i mieszkańców Sztumu organizatorzy zdecydowali się kolejny raz zmienić trasę biegu głównego. Trasę biegu wyznaczono wokół Jeziora Zajezierskiego, przy plaży miejskiej, przy Dworku Żeromskiego, Bulwarem Zamkowym, ulicą Mickiewicza ze startem honorowym przy budynku Miasta i Gminy Sztum. Start ostry przy budynku Poczty Polskiej i meta przy Urzędzie Miasta i Gminy Sztum. Do pokonania dwa okrążenia i 300 m. Jeżeli trasa się sprawdzi i biegacze ją zaakceptują – w przyszłym roku pierwszy raz będzie atestowana. Trasa jest w miarę dokładnie wymierzona przez znanego ze skrupulatności naszego biegacza – weterana i statystyka Bogdana Cebulę.
Na miejscu bufet z pysznymi goframi, które w ubiegłym toku robiły furorę, cała impreza pod hasłem „Sport i muzyka”. Przygrywał i umilał będzie zespół „MAJAŻ”. Jednym z członków zespołu jest Zbigniew Jażdżewski, jeden z pomysłodawców i pierwszych organizatorów biegów majowych w Sztumie.
Przypomnijmy, że pierwszy bieg ze startem i metą zorganizowany został w Parku Miejskim w Sztumie w 1990 roku przy bardzo wydatnej pomocy MKK NSZZ Solidarność w Sztumie z Przewodniczącym Lechem Wnukowskim. Na imprezę przyjeżdżało wielu gości: m.in. Marian Krzaklewski, Bogdan Lis, Tomasz Czubak itd. Impreza w Parku Miejskim organizowana przez Sztumską Solidarność odbywała się do 2005 roku, do 1999 roku pod kierunkiem Edwarda Studzińskiego a następnie do 2005 roku pod przewodnictwem Włodzimierza Grekulaka. W roku 2006 bieg się nie odbył a od 2007 roku organizatorem biegu jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum z Ryszardem Mazerskim i Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem Leszka Tabora ? Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, sprawującego wspólnie Marszałkiem Województwa Pomorskiego Patronat Honorowy nad imprezą.
Kibice w Sztumie w dniu 3 Maja mieli możliwość oglądania wielu wspaniałych zawodników, zarówno zagranicznych, jak i krajowych. Na ulicach Sztumu biegali, wygrywali i byli w czołówce: mistrz Europy w biegach przełajowych Francuz Mohtar Behnari, mistrzowie i medaliści z Ukrainy, Białorusi, Litwy, biegacze kenijscy, liczni mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski z Marcinem Chabowskim, Arkadiuszem Gardzielewskim, Radosławem Dudyczem, Błażejem Brzezińskim, Radosławem Dudyczem, Dominika Nowakowską itd. Biegi wygrywał zawodnik gospodarzy Bartosz Mazerski.
Dla uczestników biegu głównego pakiet startowy z koszulką techniczna i napojem izotonicznym. Dla wszystkich uczestników na mecie pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny, liczne nagrody regulaminowe i wartościowe nagrody do losowania.
Patronat medialny nad imprezą sprawują: Dziennik Bałtycki, Portal Maratonypolskie.pl. Zapisy: www.elektronicznezapisy.pl  .Startowe tylko 30 zł, w dniu zawodów 40 zł. Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się i o dokonywania opłat. Wszyscy mieszkańcy Miasta i Gminy Sztum są zwolnieni z opłaty startowej.
To wszystko dal Was wspaniali uczestnicy naszej imprezy. Zapraszamy, jak zawsze do gościnnego Sztumu, bo Sztum to nie tylko Bieg 3 majowy, to jak pamiętacie to już szesnaście edycji Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych.
Więcej informacji wkrótce na stronie www.zantyr.pl
Tel  608 038 472