Zantyr na podium w Grudziądzu i Pasłęku!

Zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w mijającą sobotę stawali na podium i byli w czołówce podczas Pucharu Polski w Nordic Walking w Grudziądzu oraz w IX Biegu Filipidesa w Pasłęku. Wszystkie wyniki na www.sts-timing.pl

Puchar Polski w Nordic Walking w Grudziądzu

W bardzo licznie i silnie obsadzonym Pucharze Polski w Nordic Walking w Grudziądzu z udziałem prawie 400 zawodników z całego kraju bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Sześciokrotnie stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. Na najwyższym stopniu podium stanęła Ewa Zembrzuska, na drugim stopniu podium Andżelika Pyzik-Kapszewicz, Maria Mazerska a na trzecim Krzysztofa Parafiniuk, Ryszard Kłopotowski i Mirosław Podolski. W ścisłej czołówce byli ponadto: Mirosława Szpalerska- 5 m/nieszczęśliwy upadek na trasie/, Regina Langmeser/5 m/, Elżbieta Wnuk/5 m/, Regina Lipińska/4 m/, Halina Demska/7 m/, Brygida Stępka/7 m/.

IX Bieg Filipidesa w Pasłęku

W IX Biegu Filipidesa w Pasłęku na atestowanym dystansie 1o kilometrów wystartowało 5 zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Na bardzo trudnej trasie z licznymi podbiegamy i upalnej pogodzie oraz niewystarczającą ilością punktów z wodą lub jej brakiem, przy takim wpisowym/a wiadomo było jak będzie pogoda/ trudno było o rekordy życiowe. A taki ustanowił nowy członek naszego klubu Mateusz Owczarek. Bieg był bardzo silnie obsadzony, wygrał zawodnik kenijski, na szóstym miejscu pierwszy Polak – Radosław Dudycz. Najlepszy z biegaczy LKS ZANTYR Sztum był Karol Kaliś, który zajął 10 miejsce i był trzeci w kategorii M-20. Na dwunastym miejscu wśród kobiet bieg ukończyła Magda Buceka, która była trzecia w kategorii K-30 a jako druga nagrodzona. Drużyna LKS ZANTYR Sztum w składzie: Kaliś, Giembicki, Owczarek i Bucewka zajęła drugie miejsc, przegrywając z AKM Olimp Olsztyn.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!