Obu Panów przyjmowałem na pełny etat do pracy w MLKS Victoria Sztum we wrześniu 1982 roku. Krzysztofa Burczyka /15.09/ stanowisku kierownika obiektów sportowych a Jacka Pajdę /01.09./na stanowisko trenera lekkiej atletyki. Pod kierunkiem Krzysztofa Burczyka wybudowano m.in. korty tenisowe, remontowano muraw boiska piłkarskiego, rozbudowano zaplecze dla sekcji kajakowej itd. Był później trenerem w sekcji kajakowej a od 1986 do 2005 roku prezesem MLKS Victoria Sztum. Był inicjatorem wielu działań, imprez, m.in Mem. Jana Raabe. Pierwszy Memoriał po nagłej j śmieci Jama Raabe w dniu 13 marca 1986 odbył się już za sprawą Krzysztofa Burczyka w czerwcu 1986 roku, do 2005 roku. I jest organizowany dalej, tylko nie pamięta się/raczej nie chce pamiętać/ kto sprowadził do Sztumu Jana Raabe i kto zainicjował memoriał Jego Imieniem.
Jacek Pajda, jako trener LA bardzo pomógł w rozwoju sztumskiej lekkiej atletyki i był, uwaga inicjatorem modernizacji płyty piłkarskiej na stadionie w Sztumie w latach 1982-1984. Był wychowawcą kilku sztumskich medalistów mistrzostw Polski, m.in. Jarosława Zabojszcza, Wojciecha Szymkowiaka i Rafała Szembowskiego i innych czołowych lekkoatletów.
W roku 1984 do kompletu w klubie zatrudniłem jednego z najlepszych polskich trenerów kajakarstwa – Jana Raabe. Przyszedł do Sztumu po zakończeniu kontraktu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Bydgoszczy. To on dał podwaliny sztumskiemu kajakarstwu. To za Jego sprawą rozpoczęła się medalowa era sztumskiego kajakarstwa.
Ryszard Mazerski
Więcej informacji z kart historii sportu sztumskiego już po Sztumskich Biegach Solidarności na 100-lecie Niepodległości, bo teraz będziemy pisać tylko o tym wydarzeniu. Największej imprezie biegowej w Sztumie i na Powiślu od lat.