XXII Międzynarodowy Sztumski Bieg 3 Maja nie tylko z nazwy

Bardzo silna międzynarodowa obsada, piękna pogoda i liczni kibice podczas XXII Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności 3 Maja 2012, to najkrótsza wizytówka największej sportowej imprezy  organizowanej w Sztumie. W imprezie dla uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w  biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, biegach dla dzieci i marszu rekreacyjnym wokół Jeziora Zajezierskiego  udział wzięło ponad 800 osób. Bieg główny odbywał się na nowej trasie, przebiegającej Bulwarem Zamkowym, przez zmodernizowany  Plac Wolności, ulicami Władysława IV, Baczyńskiego, Mickiewicza, Reja, ze startem i metą przed Urzędem Miasta i Gminy Sztum. W biegu wystartowało 280 tym osób/ukończyło 271/, w tym bardzo mocni zawodnicy z Kenii, Ukrainy, z mistrzem Europy z Francji oraz przedstawiciele miast partnerskich Val de Reuil i Ritterhude. Ton rywalizacji nadawali biegacze z Kenii, Siergiej Okseniuk z Ukrainy oraz mistrz Europy w biegach przełajowych Mohtar Behnari z Val de Reuil z Francji. Podwójne zwycięstwo odnieśli zawodnicy kenijscy, pierwszy był Martin Matule, przed John Tanui, trzeci Sergiej Okseniuk a czwarty Moktar Behnari.  Pod nieobecność  Bartosza Mazerskiego /odpoczywał po zwycięstwie w Maratonie w Dreźnie/ pierwszy raz w historii tej imprezy na podium, a nawet pierwszej szóstce  nie było żadnego polskiego zawodnika. Najlepszym polskim zawodnikiem był na siódmym miejscu Robert Sadowski z Floty Gdynia. Najlepszym zawodnikiem  LKS  Zantyr został, sklasyfikowany na dziewiątym miejscu był Karol Kaliś a dziesiąty był Mariusz Kowalski. Z mieszkańców Miasta i Gminy Sztum najlepszy był Seweryn Jażdżewski przed Bogdanem Cebulą.  W śród kobiet najszybsza okazała się Dominka Nowakowska, reprezentująca obecnie KB Braci Petk z Lęborka, przed Vioettą Kryzą z Olsztyna i Oksaną Didan z Ukrainy. Najlepszą biegaczką reprezentującą LKS Zantyr Sztum okazała się Magdalena Wolf a najlepszą zawodniczką Miasta i Gminy Sztum Madalena Bucewka. W swoich kategoriach wiekowych w biegu głównym z zawodników gospodarzy na podium stanęli: najwyższym Magdalena Wolf i wiecznie młody Mieczysław Dobrenko, na drugim stopniu najlepszy sztumski weteran Bogdan Cebula i Arkadiusz Piróg. W biegach dla dzieci i młodzieży pod nieobecność Michała Kopeckiego i Andrzeja Rogiewicza /przebywają na obozie w Zakopanem/ z zawodników LKS Zantyr zwycięstwo odniósł Marcin Kopecki. Na drugim stopniu podium stanęli- Magda Ciupak i Wojtek Pastewski a na trzecim Rafał Bułaj i Jarosław Lewowicki.  Wszystkie wyniki poniżej.

Nie nam organizatorom oceniać przygotowanie i organizacje zawodów, prosimy o uwagi odnośnie przebiegu imprezy. Dodam, że organizatorem był Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum, głównym sponsorem i partnerem było Miasto i Gmina Sztum przy współudziale  Starostwa Powiatowego w Sztumie i Sztumskiego Centrum Kultury .Gastronomią zajmowała się Firma Malimpex z Goraja a telewizor do losowania w biegu głównym ufundował Zajazd Jonatan z Czernina Brunona Sarnowskiego. Andrzej Ranachowski ufundował odtwarzacz dla dwudziestego drugiego zawodnika na mecie biegu głównego oraz bezpłatne bilety dla przedszkolaków do Chatki Skrzatka.

Wszyscy sponsorzy poniżej.

Podziękowania dla wszystkich współorganizatorów, partnerów, sponsorów, sędziów i obsługi, którzy przyczynili się do zorganizowania XXII Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności 3 Maja 2012  a w szczególności dla tych, którzy napracowali się najwięcej:

Marleny Nowosielskiej, Bogdana Cebuli, Piotra Nowosielskiego, Andrzeja Belzyta, Zygmunta Słupeckiego

składa Ryszard Mazerski

.

 

SPONSORZY

XXII MIĘDZYNARODOWEGO SZTUMSKIEGO BIEGU SOLIDARNOŚCI 3 MAJA 2012.

                       

Miasto i Gmina Sztum

Starostwo Powiatowe Sztum

Urząd Marszałkowski

Bank Spółdzielczy Sztum

ELITA Sztum

Zajazd Jonatan Czernin – telewizor

Wielkopolskie Towarzystwo Ubezpieczeń Życiowych i Rentowych „Concordia” Poznań

FOBOS INVEST Sztum

SONAC Uśnice

Producent Rowerów FOLTA Malbork

Spółdzielcza Grupa Bankowa – Bank S.A. Poznań

Idee Caffee – ZDROWA ENERGIA

Malimpex Goraj

Rada Miasta i Gminy Sztum

PW Multihurt – Hurtownia

Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk

Firma Handlowo-Usługowa AHA – Chatka Skrzata Andrzej Ranachowski

Przychodnia Weterynaryjna Barlewiczki

Firma Handlowa „Dansław” Sztum – Sławomir Rozenberg

Masarnia w Ryjewie Norbert Kawski

Spółdzielnia Mieszkaniowa Sztum

Ulinex Sztum Urszula i Marek Ruchlewicz

PSS Społem Sztum

Gabinet Kosmetyczny New Image Sztum

Browar Amber

Browar Calsberg Polska

Las Vegas -Producent Napoi Izotonicznych i Energetycznych

Kwiaciarnia KAMELIA Sztum Tomasz Jakóbczyk

Kwiaciarnia Róża Sztum

Restauracja ROMA Sztum

Radni: Czesław Oleksiak, Andrzej Murawski, Ryszard Mazerski

Roman Byczkowski – Pełnomocnik „Solidarna Polska” w Sztumie

PARTNERZY:

Miasto i Gmina Sztum

Starostwo Powiatowe w Sztumie

Sztumskie Centrum Kultury

SP 2 Sztum

Przedsiębiorstwo  Wodociągów  i Kanalizacji w Sztumie.

Straż Miejska Sztum

Komenda Powiatowa Policji w Sztumie

Ochotnicze Straże Pożarne Sztum

Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Sztumie

Transport Sanitarny Lesław Olszewski

ORGANIZATOR

Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum

Patronat Honorowy – Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

– Leszek Tabor Burmistrz Miasta I Gminy Sztum