XVI Grand Prix Sztumu rozstrzygnięte!

logo

Mateusz Niemczyk z Kociewskiego Klubu Biegacza ze Stargardu Gdańskiego wygrał IV edycję XVI Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych i został zwycięzcą imprezy w końcowej klasyfikacji. Drugi był na mecie Robert Sadowski z LKS Zantyr i był również drugi w końcowej klasyfikacji. W zawodach nie wystartował wielokrotny zwycięzca naszej imprezy Bartosz Mazerski, który żegna się z wyczynowym bieganiem. Mimo to w końcowej klasyfikacji stanął na podium – trzecim stopniu. Gratulujemy!!

Trzeci w ostatnim biegu był Zbigniew Jost z Rodła Kwidzyn, czwarty w końcowej klasyfikacji a czwarty w ostatnim biegu Patryk Sowiński z Sambora Tczew – mistrz Polski Juniorów z hali z Torunia w biegu na 3000 m – podopieczny Eugeniusza Markowicza. Piąty na mecie i piąty w końcowej klasyfikacji był Krzysztof PawłowskiBiegający Tczew.

Bieg kobiet wygrała Małgorzata Tuwalska z Grabowca, reprezentantka LKS ZANTYR Sztum, druga była Weronika Wójcik z KKB Starogard Gdański a na wysokim trzecim miejscu z rekordem życiowym bieg ukończyła mieszkanka Sztumskiej Wsi Magda Bucewka, zawodniczka LKS ZANTYR. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła Dorota Pawłowska z Kurzętnika, druga była Małgorzata Tuwalska, trzecia Weronika Wójcik, czwarta Magda Bucewka, piąta Martyna Niespodzińska/Biegający Tczew/.

Bieg juniorów pod nieobecność Sowińskiego wygrał podopieczny Bartosza Mazerskiego – Michał Karwiński, który był drugi w końcowej klasyfikacji, za Patrykiem Sowińskim. Bieg juniorek wygrała Paulina Marciniak z Zatoki Braniewo, medalistka mistrzostw Polski juniorów młodszych/złota i srebrna/. Na podkreślenie zasługuje zwycięstwo wśród juniorów młodszych Marcina Kopeckiego-zawodnika LKS ZANTYR Sztum. Podopieczny Bartosza Mazerskiego wygrał z dwukrotnym zwycięzcą tej imprezy Danielem Jaśniewskim z UKS 2 Pelplina. Marcin w końcowej klasyfikacji był drugi.

W biegach dla dzieci zwyciężali: Agata Karbowka/SKS Filipides Starograd Gd; Dominik Bakaj/Rodło Kwidzyn/, Julia Jezierska /Tczew/, Krystian Strzelczyk/Rodło/, Kamila Pawłowska/Kurzętnik/ i Filip Ostrowski/Rodło/. Z naszych zawodników na podium stanęli: Aleksander Lubczyński i Martin Rathenów/obaj SP 2 Sztum./

Prowadzona była klasyfikacja najlepszych sztumskich zawodników w biegu głównym kobiet i mężczyzn:

Kobiety:

I m Bucewka Magda

II m Urbanowska Magda

III m Pyzik-Kapszewicz Andżelika

Mężczyźni:

I m Mazerski Bartosz

II m Giembicki Jan

III m Spalk Krzysztof

W klasyfikacji drużynowej po „zaciętej „walce pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy LKS ZANTYR Sztum 514 punktów w składzie: Małgorzata Tuwalska, Magda Bucewka, Magda Urbanowska, Krzysztof Spalk, Jan Giembicki, Wojciech Grzywiński, Robert Sadowski i Bartosz Mazerski, wyprzedzając Grupę Starogard Gdański/510 pkt/ i Grupę Malbork 353 pkt.

W poszczególnych kategoriach wiekowych biegu głównego na podium z sztumskich biegaczy/MiG Sztum i powiatu sztumskiego/ stawali:/nagrody się nie dublowały/

Urbanowska Magda – I m K-30/Zantyr/

Czwerenko Paulina – II m K-20 / Dzierzgoń/

Nickel Krystyna – III m K-50/Czernin/

Groth Krystyna – III m K-60/Koślinka/

Grzywiński Wojciech – III m M-20 /Mikołajki Pom, Zantyr/

Cebula Bogdan – III m M-50/Zantyr/

Dobrenko Mieczysław – II m M-70 /Zantyr/

Najlepszymi zawodnikami Miasta i Gminy Sztum w poszczególnych kategoriach byli:

Marcin Kopecki – juniorzy młodsi

Wlazińska Emilia – juniorki

Kopecki Michał – juniorzy

Pyzik-Kapszewicz Andżelika – K-20

Giembicki Jan – K-20

Bucewka Magda  K-30

Mazerski Bartosz  M-30

Rzatkowska Joanna  K-40

Cegłowski Jacek M-40

Nickel Krystyna K-50

Cebula Bogdan  M-50

Groth Krystyna K-60

Fila Antoni  M-60

Dobrenko Mieczysław – M-70

Wszystkim gratulujemy!!!