X LAT DZIAŁALNOŚCI LKS „ZANTYR” SZTUM!!!

ProfilePhotosW dniu dzisiejszym podczas II Otwartych Mistrzostw Lekkoatletycznego Klubu Sportowego „ZANTYR” Sztum i marszu rekreacyjnego Nordic Walking z metą w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Homa w „Klimbergowicach” zainaugurujemy  mały jubileusz, ale jak że bardzo ważny- X lat LKS ZANTYR Sztum. Klub zarejestrowany został w Starostwie  w Sztumie w dniu 28 czerwca 2005 roku. Chciałbym wszystkim, nie tylko sympatykom sportu, czy lekkiej atletyki, przypomnieć, że Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum powstał dla uratowania „sztumskiej królowej sportu”. LKS ZANTYR Sztum jest kontynuatorem sekcji LA Victorii Sztum. W  tym roku przypada XXXV rocznica powstania i działalności MLKS VICTORIA Sztum z sekcją kajakarstwa/która w tamtych czasach miała być zlikwidowana/. Dla tych, którzy nie pamiętają lub nie wiedzą, informujemy, że Victorię zakładał Ryszard Mazerski oraz  sprowadził i zatrudnił Jana Raabe w Sztumie, /wcześniej Krzysztofa Burczyka i Jacka Pajdę/ a Memoriał im. Jana Raabe- zainicjował w czerwcu 1986 roku – Krzysztof Burczyk, wieloletni prezes Victorii!!!

Więcej napiszemy w terminie późniejszym, o tych bardzo ważnych wydarzeniach dla sportu sztumskiego. Przypomnimy szczegółowy już bogaty medalowy i punktowy dorobek ZANTYRA – ponad 50 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, itd.

Zapraszamy jutro do udziału w jutrzejszym marszu rekreacyjnym Nordic Walking oraz w II Otwartych Mistrzostwach Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum z metą w „Klimbergowicach”, której pomysłodawcą jest Sławomir Rozenberg. Mimo niefortunnego terminu mamy nadzieję, że liczna grupa naszych biegaczy stanie na starcie, co świadczy o dorobku i potencjale klubu. Wszystkie imprezy organizowane w tym roku przez LKS ZANTYR Sztum pod hasłem „Dziesięć lat dla społeczeństwa sztumskiego”. Zakończenie cyklu podczas posumowania sezonu pod koniec tego roku.