X lat działalności LKS ZANTYR Sztum!

]}]]]]]]W tym roku Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum obchodzi mały jubileusz dziesięciolecia istnienia i działalności klubu, ale z dużym dorobkiem. Rozpoczynamy w dniu dzisiejszym przekazywanie obszernych informacji z działalności klubu: odnośnie osiągniętych wyników, zdobytych punktów i medali,  najważniejszych faktów, imprez, zawodników, działaczy i ludzi, którzy to tworzyli. A jest o czym pisać:

Po dziesięciu latach działalności klubu możemy stwierdzić z całą odpowiedzialnością, jak wielokrotnie to powtarzaliśmy – była to najlepsza z najlepszych decyzji o utworzeniu LKS Zantyr Sztum z chwilą, kiedy w 2005 roku niektórzy działacze sekcji kajakowej MLKS Victoria Sztum  chcieli pozbyć się niewygodnych sekcji i zdominować klub. Dzięki tej decyzji kontynuujemy rozwój lekkiej atletyki w Sztumie, zapoczątkowanej pod koniec lat pięćdziesiątych przez nieocenionego zawodnika, nauczyciela, trenera i działacza Bogdana Dudulewicza. O tym wszystkim będziemy pisać i informować, aż do 17 grudnia b.r. kiedy spotkamy się na X-leciu LKS ZANTYR Sztum w sali Kino-Teatru w Sztumie.

Na początek podajemy punkty zdobyte przez zawodników LKS ZANTYR Sztum we współzawodnictwie sportu młodzieżowego na przestrzeni dziesięciu lat:

2006 – 40 pkt

2007 – 58 pkt

2008 – 61 pkt

2009 – 83 pkt

2010 – 41 pkt

2011 – 60 pkt

2012 – 76 pkt

2013 – 140 pkt – trzecie miejsce w woj. Pomorskim i 30 w Polsce w LA

2014 – 74 pkt

2015 – 81,5 pkt

W całym dziesięcioleciu, to aż 714,5 pkt we współzawodnictwie sportu młodzieżowego dla miasta, powiatu, województwa, czy dyscypliny . Tylko raz w 2006 roku Victoria Sztum miała więcej punktów w kajakarstwie, niż LA. To na prawdę imponujący dorobek na mały, jedno sekcyjny klub sportowy a 140 pkt, to największy dorobek w historii sztumskich klubów.  Nigdy nie schodziliśmy poniżej 40 pkt,  To również minimum na Wiodący Klub Sportowy w  LZS.

W kolejnej informacji przedstawimy naszych medalistów, zawodników, następnie nasze imprezy i ludzi, dzięki, którym to wszystko możliwe.

Chciałbym przypomnieć wszystkim, że wspomniany Międzyzakładowy Klub Sportowy Victoria Sztum powstał z mojej inicjatywy, zakładałem osobiście, wspólnie z św. pamięci Wiesławem Murawskim, Stanisławem Walczakiem i Jackiem Kostrzewskim na początku 1980 roku. Posiadam dokumenty z założenia klubu. Uważam, że odpowiedzialni działacze klubu Victoria powinni pamiętać o tym, że sekcja kajakarstwa tylko dzięki tej decyzji istnieje –  To już minęło 35 lat od założenia i istnienia MLKS Victoria Sztum – Panowie działacze VICTORII! 

Ryszard Mazerski