Wspaniała „10” ZANTYRA w Pucharze Europy w Nordic Walking w Elblągu!

Dziesięciu wspaniałych sztumskich zawodników doskonale spisał się w Pucharze Europy w Nordic Walking – Park Bażantarni w Elblągu, w którym z jedną największych atrakcji był udział chińskich zawodników, a w szczególności rozgrzewka przez nich prowadzona w tańcu z kijkami. Zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum byli bardzo widoczni w imprezie, stając aż sześć razy na podium a wszyscy uplasowali się w „10”.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Na zdjęciu: od lewej u góry: K. Parafiniuk, M. Mazerska, M.Podolski, M. Anaczkowski, R.Kłopotowski, I.Kołpak, R.Langmeessr, u dołu B.Krawczykowska, J.Kołpak/brak A.Pyzik-Kapszewicz/

Oprócz tradycyjnie, tych którzy nie zawodzą i stają na podium Krzysztofy Parafiniuk i Mirosława Anaczkowskiego świetnie spisali się i dołączyli Irena Kołpak, Anżelika Pyzik-Kapszewicz, Maria Mazerska i Mirosław Podolski. Krzysztofa Parafiniuk na dystansie 10 km stoczyła pasjonujący pojedynek na ostatnich stu metrach z rywalką, zajmując II m  z czasem zaledwie o 0,2 sekundy lepszy od trzeciej na mecie w swojej kategorii wiekowej.  Wszyscy walczyli świetnie, ale podkreślić trzeba III m w półmaratonie Andżelki Pyzik – Kapszewicz z wynikiem o 7 minut lepszym na bardzo trudnej pagórkowatej trasie, jaka jest w Parku Bażantarnia w Elblągu, pobliżu wyciągu narciarskiego na Górę Chrobrego, niech sprawdzi. A pro po – jutro na tej trasie VI Półmaraton Bażanta z udziałem naszych biegaczy, gdzie liczymy również na sukcesy!  W bardzo dobrej formie ukończyła na trzecim stopniu podium ukończyła Irena Kołpak i bardzo zadowolony, tym razem  z drugiego miejsca na podium Mirosław Podolski. Trzeci był Mirek Anaczkowski, któremu trochę „pomagał” sędzia, podobnie jak i Krzysi. Również druga w swojej kategorii była Maria Mazerska. Bardzo szkoda było utytułowanego Jana Kołpaka, który tym razem walczył nie tylko z rywalami, ale grypą żołądkową. Miał nie jechać, pojechał i był szósty. Ogromne brawa. W bardzo silnej satwce rywalek na 5 miejscu upasowała sie Regina Langmesser, siódmy był Ryszard Kłopotowski a dziesiąta Barbara Krawczyńska. Puchar Europy w Elblągu ukończyło 522 zawodników, w tym 331 na 5 km, 122 na 10 km i 69 w półmaratonie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Niezwykle uradowany Mirek Podolski i przeurocza zawodniczka z Chin!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Andżelika Pyzik-Kapszewicz

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Mirek Podolski

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Krzysia Parafiniuk

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Renia Langmesser

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Irenka Kołpak

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Basia Krawczykowska

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Maryla Mazerska

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Mirek Anaczkowski

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jasiu Kolpak

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Rysiek Kłopotowski

Wyniki zawodników LKS ZANTYR Sztum w Pucharze Europy NW w Elblągu:

5 km kobiet:

2 m – Mazerska Maria

3 m-  Kołpak Irena

5 m – Langmesser Regina

10 m – Krawczykowska Barbara

5 km mężczyzn:

2 m – Podolski Mirosław

7 m – Kłopotowski Ryszard

10 km kobiet:

2 m – Parafiniuk Krzysztofa

10 km mężczyzn:

3 m – Anaczkowski Mirosław

6 m – Kołpak Jan

Półmaraton /21,092 km/ kobiet:

3 m – Pyzik-Kapszewicz Andżelika

Ogromne gratulacje dla wszystkich za wyniki i świetne promowanie Sztumu i klubu!

Koszty transportu dofinansowano ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania: „Rozwój i popularyzacja marszów nordic walking wśród społeczeństwa Miasta i Gminy Sztum”

Wszystkie wyniki na www.czas-start24.pl Więcej fotek R. Mazerskiego, może nie najlepszej jakości- na faceboku.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES