Udanie startował Zantyr w Osiecznej!!

Podczas XI Pikniku Sportowego „Marsz po zdrowie” Osieczna 2013 rozegrano wiele bardzo ciekawych konkurencji sportowych w biegach dla dzieci i młodzieży, dorosłych i weteranów, w chodzie sportowym i marszu Nordic Walking. W imprezie udział wzięła 15-osobowa biegaczy i uczestników marszów Nordic Walking Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. W silnie obsadzonym biegu głównym na dystansie około  4 km bardzo dobrze zaprezentował się nasz zawodnik Andrzej Rogiewicz. Podopieczny Bartosza Mazerskiego zajął wysokie, trzecie miejsce wśród utytułowanych rywali.Zwyciężył Dawid Klaybor/Chojniczanka/,  drugi był Tadeusz Zblewski/Talex Borzytuchom a czwarty Paweł Ochal. Na dziesiątym miejscu finiszował Arkadiusz Piróg. Najlepszy w kategorii M-50 był Bogdan Cebula. Startował jeszcze Michał Kopecki, popisując się imponującym finiszem. Brak jest oficjalnych wyników. W kategorii kobiet na piątym miejscu dobiegła do mety Magda Bucewka. Zwyciężyła  Ewelina Paprocka/Tęcza N. Wieś Lęb./ przed Weroniką Wójcik z KKB Starogard Gd.

W marszu Nordic Walking na 5 kilometrów w klasyfikacji open/bo taka tylko była/ trzecie miejsce zajął Jan Kołpak a wśród pań czwarta była Irena Kołpak a piąta Mirosława Szpalerska. Ponadto maszerowały: Stefania Janowska, Maria Topolewska, Eugenia Kasprzyk, Wanda Derengowska, Maria Mazerska oraz Piotr i Ryszard Kłopotowscy. Piotrek był ósmy w biegu chłopców  klas I-II.

Bardzo udana impreza, wzorowo  zorganizowana przez miejscowych działaczy z Ireną Szczygielską, Agnieszką Węsierską, Bogdanem Czają na czele, wspieranych przez Stanisława Stosika, Wójta Gminy Osieczna i licznych sponsorów.

Gratulujemy!!