Udanie i sportowo i rekreacyjnie w mijający weekend!

Udany był miniony weekend dla Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum, zarówno pod względem sportowym i rekreacyjnym. Sportowo: Bartosz Mazerski szósty w 13.Marathon Bonn, Magda Bucewka trzecia w II Półmaratonie Św. Jerzego w Ostródzie a rekreacyjnie: marsze Nordic Walking w Czerninie i Stegnie.

Bartosz Mazerski szósty w 13.Marathon Bonn

Z powodzeniem startował Bartosz Mazerski  w 13.Marathon Bonn, zajmując szóste miejsce oraz pierwsze w kategorii M-35. Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, w jednym z dziesięciu największych niemieckich maratonów uzyskał dobry czas 2.22.30. Przegrał tylko z czwórką biegaczy kenijskich i zawodnikiem gospodarzy. Wyniki na stronie Marathon Bonn.

Magdalena Bucewka trzecia w II Półmaratonie Św. Jerzego w Ostródzie

Sukces odniosła Magdalena Bucewka w II Półmaratonie Św. Jerzego w Ostródzie zajmując trzecie miejsce i stając na najniższym stopniu podium. Zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum na ciekawej ale bardzo trudnej technicznie trasie/podbiegi, mostki ze schodami/ ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 1.40.09,83 i zajęła pierwsze miejsce w kategorii K-30. Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Tarasiuk z Poznania a wśród kobiet wygrała Marta Barcewicz z Olsztyna/znana w Sztumie ze zwycięstw w sztumskich biegach./

Wyniki na  www.timepro.pl

Gratulujemy!!

II Wiosenny Marsz Rekreacyjny Nordic Walking w Czerninie

Przy licznym udziale mieszkańców Miasta i Gminy Sztum w minioną sobotę odbył się II Wiosenny Marsz Rekreacyjny Nordic Walking. Przy bardzo sprzyjającej pogodzie po okolicach Czernina na ponad 5-kilometrowej trasie rekreacyjnie z kijkami maszerowali mieszkańcy Postolina, Sztumu i Czernina. Gospodarze: Rada Sołecka w Czerninie z sołtysem Kazimierzem Barańskim i Koło Gospodyń Wiejskich świetnie przygotowali imprezę: kapela witała i przygrywała maszerom, kiełbaski z grilla, napoje, kawa i ciasto oraz losowanie upominków, oznakowana trasa marszu itd. Partnerami w organizacji marszu byli: Miasto i Gmina Sztum, SCK i Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum.

Marsz  rekreacyjny Nordic Walking w Stegnie

Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr Sztum w mijającą niedzielę zorganizował wyjazd na marsz  Nordic Walking do Stegny. Po nadmorskiej plaży rekreacyjnie maszerowała i biegała  grupa mieszkańców Miasta i Gminy Sztum. Można było kupić świeżą rybę, prosto od rybaków oraz skosztować smażoną rybkę z miejscowej gastronomii.

 Informacje o kolejnych marszach Nordic Walking  

                                                                                                                                                               Zapraszamy na sobotnie marsze Nordic Walking. Zbiórka o godzinie 11.00 na plaży miejskiej.

Zapraszamy na  marsz rekreacyjny Nordic Walking podczas XXIII Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności 3 maja o godzinie 12.55.

Kolejny marsz rekreacyjny Nordic Walking z cyklu ? Maszerując-poznajemy Miasto i Gminę Sztum? odbędzie się w czerwcu w Gościszewie. Termin podamy wkrótce.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Pomorza Nordic Walking w Koszalinie 20 kwietnia b.r.