Udane zakończenie weekendu!!

Bardzo udanie zakończyli miniony weekend zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Pisaliśmy o sukcesach sztafet w Mistrzostwach Polski w Nordic Walking. Dwa zwycięstwa to wspaniały sukces naszych zawodników i kolejne potwierdzenie ich wysokiej klasy na szczeblu ogólnopolskim oraz prawidłowego rozwoju tej nowej dyscypliny  sportu i  formy  aktywności ruchowej na naszym terenie.

W IV Biegu wokół Murów w Pasłęku na dystansie 10,6 km wystartowała szóstka biegaczy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Na 6 miejscu open uplasował się Andrzej Rogiewicz /najlepszy z Polaków/, 13 był Bogdan Cebula w M50/1, 21 Jan Giembicki w M20/4, 29 Krzysztof Lisogórski w M30/5, 30 Bartosz Zdziennicki w M30/6 i 31 Sławomir Rozenberg w M40/7. Trasa biegu była bardzo ciężka liczne zbiegi i podbiegi, na cały dystans składało się 9 okrążeń wokół murów zamku w Pasłęku. W biegu tym wystartowało 70 biegaczy i wygrał go Yared Segumo z Warszawy.

W Obliwicach w XXXI Otwartym Biegu Przełajowym  o Puchar Leśny Tomasza Hopfera Robert Sadowski był czwarty a w kategorii wiekowej 16-29 lat uplasował się na trzecim miejscu, natomiast w biegu na milę zajął ósme miejsce.

Gratulujemy!