Trwa długi weekend sportowy ZANTYRA!

ProfilePhotos

Podsumujemy częściowo trwający przedłużony weekend sportowy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum z klubowymi mistrzostwami w biegach przełajowych, dziesiątej rocznicy powstania klubu i udziałem naszych zawodników w półmaratonach w Unisławiu i Sobieszewie, biegach w Grudziądzu i Gdyni, Mem. Sidły w Sopocie i rozpoczynających się M P J w Białej Podlaskiej a może innych, o których nie wiemy. Kolejne zapowiedzi!!!

mpj2015-bialapodlaska_201506031348-200x200-t

69. Mistrzostwa Polski Juniorów z pewnymi nadziejami!!!

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się 69. Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej z udziałem dwójki zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum, podopiecznych trenera Bartosza Mazerskiego. Zawody potrwają do wtorku włącznie. Jutro t.j w poniedziałek o godzinie 18.25 wystąpi w walce o czołowe w lokaty w biegu na 3000 m z przeszkodami Michał Karwiński. Do biegu zgłoszono 24 zawodników. Michał legitymuje się czwartym wynikiem wśród startujących, ale nie wszyscy zawodnicy odkryli w tym roku karty na tym dystansie. Przypomnijmy, że Michał to czołowy junior w kraju, w tym roku szósty w Przełajowych Mistrzostwach Polski w Iławie w biegu na 6 km, szósty w ub. roku w Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu w biegu na 3000 m z przeszkodami z czasem 9.35,59, co jest Jego rekordem życiowym na tym dystansie. We wtorek Karwiński i Michał Kopecki pobiegną na dystansie 1500 m.

 Powodzenia!

Nasze zawodniczki w półmaratonach!!

Informowaliśmy wcześniej o udanym, sobotnim  stracie Magdy Bucewki w 12. Półmaratonie Unisławskim na trudnej, atestowanej trasie z dobrym wynikiem 1.33,16. Na ostatnich 2 kilometrach był bardzo długi i stromy, ponad 1,5 kilometrowy podbieg, gdzie Magda straciła ponad minutę. Kto biegał to wie, jaki to podbieg, część uczestników szła. A mógł być rekord życiowy.

W dniu dzisiejszym w III Półmaratonie Wyspy Sobieszewskiej startowały siostry Tuwalskie. Małgorzata była druga z czasem 1.31,14 a Elżbieta czwarta z czasem 1.37,55. Korespondencyjnie Magda wygrała z Elżbietą.

Gratulujemy!!!

banerUdane 18.Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły z zawodniczką ZANTYRA!

Po niezwykle udanych halowych mistrzostwach świata do Sopotu wróciły ponownie wielkie gwiazdy Królowej Sportu. Na 18. Grand Prix im. Janusza Sidły (Lekkoatletyczny Puchar Polski) padło wiele dobrych rezultatów m.in. Paweł Wojciechowski skoczył o tyczce 5.70, Hubert Chmielak rzucił oszczepem 80.42, Sofia Ennaoui przebiegła 800 metrów w 2:00.57, a Rosjanka Marija Kuczina uzyskała w skoku wzwyż 1.94.

Po roku w Sopocie w skoku wzwyż ponownie spotkały się halowe mistrzynie świata z Ergo Areny Kamila Lićwinko i Marija Kuczina. Do dziś w rywalizacji tych zawodniczek w sezonie 2015 był remis 3 do 3. Podczas Grand Prix im. Sidły wyższość rywalki musiała uznać nasza zawodniczka. Polka w pierwszych próbach zaliczała 1.85, 1.88 oraz 1.91. Niestety naszej znakomitej reprezentantce nie udało się pokonać 1.94. Z poprzeczką zawieszoną na tej wysokości w trzeciej próbie uporała się Rosjanka, która później atakowała, bezskutecznie, 2.00. W tym doborowym towarzystwie startowała nasza zawodniczka Agnieszka Borowska, która skoczyła 175 cm. Była blisko pokonania poprzeczki na wysokości na 180 cm. Szkoda, że nie mógł wystartować drugi z naszych zawodników Andrzej Rogiewicz. Warto było się wybrać na ten memoriał i oglądać gwiazdy lekkiej  atletyki, w tym udane starty Polaków. Dawno na stadionie SKLA w Sopocie nie było tak wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego.

plakat3xAgnieszka Borowska w reprezentacji Polski na Wielobojowy Puchar Europy!

Bardzo dobra wiadomość dotarła do nas w mijającym tygodniu z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o powołaniu naszej zawodniczki Agnieszki Borowskiej, podopiecznej trenera Adama Szpalerskiego do reprezentacji Polski na 32. Puchar Europy w Wielobojach w Inowrocławiu w dniach 4-5 lipca. Do Inowrocławia nie daleko, zapraszamy do kibicowania. W czteroosobowym kobiecym na Puchar Europy w Wielobojach są aż 3 zawodniczka z Pomorza: Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum), Klaudia Muchlada (KS AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Karolina Tymińska (SKLA Sopot). Życzymy dobrych wyników i awansu do super ligi.

Udane Mistrzostwa LKS ZANTYR Sztum w Biegach Przełajowych!

W miniony czwartek, o czym pisaliśmy odbyły się II Mistrzostwa LKS ZANTYR Sztum w Biegach Przełajowych na dystansie 12 km i rekreacyjny marsz Nordic Walking z niezwykłym rozstrzygnięciem. Mimo rekreacyjnego charakteru imprezy ogromnym zaskoczeniem był start i forma byłego zawodnika klubu Marcina Urbanowskiego. Dziękujemy Marcinowi za uświetnienie imprezy i X Urodzin klubu. Większej niespodzianki Marcin nie mógł zgotować. Wygrał zdecydowanie w świetnej formie. Przypomnijmy, że Marcin to uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Biegach Przełajowych w Japonii, Europy we Włoszech, medalista mistrzostw Polski. Andrzej Rogiewicz potraktował start treningowo. Wszystkie wyniki zamieszczone są w artykule poniżej. Imprezę, jak w zapowiedziach informowaliśmy w roku ubiegłym wymyślił Sławomir Rozenberg. Podziękowania dla wszystkich wymienianych już sponsorów i niewymienionych partnerów: Firma DANSŁAW Danuty i Sławomira Rozenberg, SAR Burczyk Estrada Krzysztofa Burczyka, Sztumskie Centrum Kultury, zabezpieczenie medyczne Lesława Olszewskiego, transport i depozyt Firmy Transportowej Jacka Lubińskiego oraz Gospodarstwa Agroturystycznego „Klimbergowice” Brygidy Homa i należałoby wspomnieć o LKS ZANTYR Sztum.

Zakończenie nauki jazdy konnej i „Piknik Rodzinny” dla dzieci świetlicy socjoterapeutycznej SP 2 Sztum w Stadninie Koni ISKRA w Sztumskim Polu

W ubiegłym tygodniu /23.06/ w Stadninie Koni ISKRA na Sztumskim Polu odbyło posumowanie zajęć szkółki jeździeckiej i nauki jazdy konnej od kwietnia do czerwca b.r. oraz piknik rodzinny :Stawiamy na rodzinę” dla dzieci świetlicy socjoterapeutycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie.  ?Zadanie finansowane ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2015?. a realizowane było pod nazwą „Żyj zdrowo i wzorowo – uczęszczając na pozalekcyjne zajęcia sportowe”.  W tym zadaniu, które cieszyło się bardzo dużym powodzeniem i zainteresowaniem brało udział ponad 50 dzieci.

Bieg Trzech Plaż w Grudziądzu z udziałem zawodnika LKS ZANTYR!

Andrzej Łukomski zajął 61 miejsce w 3.Biegu Trzech Plaż w Grudziądzu na dystansie 7 km. Uzyskał czas 28.20 i był szósty w kategorii M-50.

Grand Prix w Biegach Górskich w Gdyni – 3 bieg!

Robert Sadowski wygrał bieg na dystansie 10,500 m w czasie 42,13 min., na trzecim miejscu do mety dotarł Krzysztof Garbowski w czasie 42,57 min.

Co dalej!!

Trwające Mistrzostwa Polski Juniorów w LA w Białej Podlaskiej!

Rozpoczynające się 1 lipca Sportowe Wakacje z ZANTYREM oraz Letnia Szkoła Pływania na plaży miejskiej w Sztumie!

Zapowiadany Puchar Europy w Wielobojach w Toruniu w dniach 4-5 lipca w Inowrocławiu z Agnieszka Borowską.

Zapraszamy zawodników LKS ZANTYR Sztum o zapisywanie się do Biegu Czterech Jezior w Skórczu na dystansie 15 km oraz marszu Nordic Walking w dniu 11 lipca. Będzie wspólny wyjazd o godzinie 13.00.

 Czekamy na zgłoszenia do spływu kajakowego. Wszystkie informacje w zapowiedziach w artykule poniżej.

Trwa zgłaszanie projektów na sportowy konkurs do III Challenge z IDEE KAFFEE, gdzie jednym z ambasadorów jest Bartosz Mazerski.

Prosimy o podawanie informacji o pozostałych startach!!!