Sztumianie z LKS ZANTYR widoczni na arenach sportowych w kraju!!

Sztumianie, zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum widoczni byli na arenach sportowych całego kraju od Gdańska, przez Warszawę do Międzyzdrojów. Swój komentarz chciałbym rozpocząć od startu naszych zawodników w 9.PZU Półmaratonie Warszawskim. Kolejne dwie osoby odważyły się spróbować swych sił w biegu półmaratońskim, ale na uwagę zasługuje wynik Magdaleny Bucewki 1.32,27 wśród 2385 kobiet, które ukończyły te zmagania. To wynik bardzo bliski trzeciej klasy sportowej. To aktualnie 20 wynik wśród wszystkich sztumskich biegaczy, lepszy od poprzedniego o prawie 6 minut z Iławy z roku ubiegłego. To rekord klubowy kobiet, podam jeszcze międzyczasy: 5 km- 22.02, 10 km- 43.54, 15 km-1.05,55. Zachęcamy kolejnych biegaczy a w szczególności kobiety do spróbowania swych sił na dłuższych dystansach. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniego się przygotowania!!

Za dwa tygodnie w Warszawie Orlen Warsow Maraton z udziałem naszych biegaczy!

W Parku Rozrywki na Przymorzu w Gdańsku aż jedenastokrotnie przedstawiciele naszego miasta i klubu stawali na podium. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejszy jest udział i aktywnie spędzony czas, ruch dla zdrowia i przy okazji doskonała promocja Sztumu i klubu. Jest coraz liczniejsza grupa maszerujących osób z Urzędu Miasta i Gminy Sztum za sprawą Pani Czesławy Jaźwińskiej i miejsca na podium Krzysztofy Parafiniuk i Angeliki Pyzik Kapszewicz. Zapraszamy pracowników innych firm i zakładów pracy do propagowania tej świetnej formy aktywności ruchowej, jaką jest marsz nordic walking/. A wracając do zawodów w Gdańsku, to w ścisłej czołówce wiecznie młody Mirosław Anaczkowski, który przegrał tylko z młodszym rywalem o metr na 12 kilometrach. W czołówce kobiet jest Ola Brzustewicz. Na podium i to najwyższym stanął pierwszy raz Mirosław Podolski, cieszą miejsce na podium pozostałych Jana i Ireny Kołpak, Ewy Zembrzuskiej, Marii Mazerskiej, Jacka Anaczkowskiego i co najważniejsze naszego instruktora nordic walking Ryszarda Kłopotowskiego!  Brawo!!

Na Przełajowe Mistrzostwa Polski do Kołczewa nasi zawodnicy nie jechali w roli faworytów, ale zajęte miejsca po przerwach w treningach mogą nas zadawalać. To zawodnicy o rok młodsi w swoich kategoriach wiekowych i za rok jak będą trenować, jeszcze o nich usłyszymy, co zapewniali mnie podczas pobytu na Wyspie Wolin. A zorganizowanie pierwszy raz mistrzostw na polu golfowym, to strzał w „dziesiątkę”.

Wszystkie szczegółowe informacje poniżej!

Dodajmy jeszcze, że pierwszy raz przedstawiciele Sztumu wystartowali w miejscowości Linia w Turnieju Kaszubska Baśka. Jest już zapowiedź zorganizowania we wrześniu takich rozgrywek w Sztumie.

W środę o 11.00 zapraszamy do parku miejskiego na Powiatowe Biegi Przełajowe dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowanych przez P SZS w Sztumie, jako eliminacje do zawodów wojewódzkich w Gdyni w dniu 11 kwietnia.

Zapraszamy do udziału i zapisów do XXIV Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności 3 Maja na www.elektronicznezapisy.pl

W czwartek z obozu w Szklarskiej Porębie wraca Andrzej Rogiewicz, który w ramach przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10 000 m w Białogardzie pobiegnie w sobotę w Biegu Szpęgawskim. O tym biegu i innych zapowiedź wkrótce!!!