Sobotnie sukcesy LKS ZANTYR

Dominik Lisowski, Magdalena Bucewka, Mirosław Anaczkowski, Andrzej Babieczko na podium rozgrywanych w dniu wczorajszym zawodach z udziałem zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum.

DOMINIK LISOWSKI SREBRNYM MEDALISTĄ W CZŁUCHOWIE

Informacje o startach zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR rozpoczynamy od bardzo miłej informacji z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych z Człuchowa. Dominik Lisowski, podopieczny trenera Bartosza Mazerskiego zdobył srebrny medal i został wicemistrzem powyższej imprezy w biegu na dystansie 2 km.  Przegrał tylko Leszkiem Ginterem, reprezentantem Talexu  Borzytuchom. Dominik był wcześniej zawodnikiem Lidera Malbork, podopiecznym Łukasza Godlewskiego, klubu , który już nie działa. A szkoda. O pechu może mówić Kuba Jurewicz, który zajął siedemnaste miejsce i był pierwszym niepunktującym zawodnikiem w tym biegu. Na dłuższym dystansie 3 km bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Kopecki zajmując wysokie szóste miejsce. Na pochwałę zasługują w tym biegu punktujący Dariusz Westfal, który był czternasty i szesnasty  Bartek Sinicki. Wszyscy chlopcy to podopieczni Bartosza Mazerskiego. Gratulacje dla zawodników i szkoleniowca. Szkoda, że w imprezie nie wzięły udziału młodziczki, jak było wcześniej zaplanowane. Po przetarciu startowym w Tczewie walczyłyby o punktowane miejsca w Człuchowie. W punktacji drużynowej zajęliśmy wysokie szóste miejsce.

W biegu juniorów młodszych na dystansie 3 km w ramach Crossu Człuchowskiego wysokie szóste miejsce zajął Michał Karwiński, Rafał Bułaj był czternasty a Michał Kopecki piętnasty. Podopieczni Bartosza Mazerskiego w dniu 23 marca b.r. wystartują w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kwidzynie. Wyjazd sfinansowano ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania: „Rozwój lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum.”

Miejsca zawodników LKS ZANTYR Sztum w mistrzostwach młodzików:

2 m Lisowski Dominik   2 km młodzików  2 pkt

6 m Kopecki Marcin     3 km mlodzików  1 pkt

14 m Westfal Dariusz  3 km młodzików   1 pkt

16 m Sinicki Bartosz   3 km młodzików   1 pkt

17 m Jurewicz Kuba   2 km młodzików

Miejsca juniorów młodszych LKS Zantyr Sztum w Crosie Człuchowskim na 3 km:

6 m Karwiński Michał

14 m Bułaj Rafał

15 m Kopecki MIchał

MAGDALENA BUCEWKA NAJLEPSZA W DĄBROWIE

W II Zimowym Biegu Dębowym w Dąbrowie koło Mogilna na dystansie 15 km najlepszym sztumskim biegaczem została Magdalena Bucewka. Zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum odniosła bardzo duży sukces, uplasowała się na 10 miejscu wśród kobiet, stanęła na trzecim stopniu podium i ustanowiła rekord życiowy, wyprzedzając na mecie wszystkich klubowych kolegów.  Dodać trzeba, że był to drugi start Magdy na tym dystansie, pierwszy był roku ubiegłym w Skórczu. W Mistrzostwach Polski Grubasów na dystansie 15 km tytuł mistrzowski obronił Andrzej Babieczko, radny miejski Sztumu. Bieg ukończyło 525 zawodników. W marszu Nordic Walking na dystansie 15 km na trzecim miejscu uplasował się Mirosław Anaczkowski a siódmy był Jan Kołpak. Szkoda, że nie było kategorii wiekowych. Trudno rywalizować z zawodnikiem o czterdzieści lat młodszym i w dodatku rywalem specjalizującym się w chodzie sportowym.

Wyniki zawodników LKS ZANTYR Sztum na 15 km w Dąbrowie:

135 m/10 m K Bucewka Magdalena -1.07,37 /r.ż./-trzecia na podium w K-30;

148 m Lisogórski Krzysztof-1.08,16;  45 m M-30;

153 m Babieczko Andrzej-1.08,25; 17 m M-50;  Mistrzostw Polski Grubasów

334 m Piotrowski Lech-1.18.07; 45 m M-50

389 m Ludwik Andrzej-1.20,59; 55 m M-50

Nordic Walking 15 km:

3 m Anaczkowski Mirosław-1.37,50;

7 m Kołpak Jan-1.48,01

Marsz w kategorii kobiet wygrała Elżbieta Wojciechowska, mistrzyni świata.

Był to pierwszy start naszych zawodników na tym dystansie.

Zamieszczam kilkanaście zdjęć z Biegu Dębowego, w tym z Dariuszem Michalczewskim. Przepraszam za nie najlepszą jakość!!

Dodać trzeba, że było to kolejna bardzo udana promcja Miasta I Gminy Sztum, porzez wyniki uzyskane w marszu Nordic Walking oraz biegach. Wyjazd sfinansowano ze środków promocji Sztumu.

 

Gratulujemy!!

 

Jutro kolejne emocje biegowe, czekamy na dobre wieści z Przełajowych Mistrzostw Polski z Bydgoszczy oraz biegu na 5 km z Malborka!