Sukces z niedosytem w Bydgoszczy!

DSC04250W samych superlatywach można by było pisać o starcie zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr  Sztum w zakończonych Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Biegach Przełajowych, gdyby nie pechowe czwarte miejsce drużyny seniorów.  Medal na który zasłużyli zawodnicy naszego klubu, przeszedł „koło przysłowiowego nosa”. Jak nie cieszyć się z bardzo wysokiego piątego miejsca naszego zawodnika Andrzeja Rogiewicza w biegu seniorów na 4 km/najmłodszego w tej stawce/. Startując pierwszy raz w gronie utytułowanych seniorów, medalistów i mistrzów Polski stoczył bardzo wyrównany pojedynek, przegrywając medal o kilka sekund/7/  Przegrał minimalnie czwarte  miejsce z siódmym zawodnikiem Halowych Mistrzostw Europy z Goteborga-Bartoszem Nowickim.  Jak nie cieszyć się z wysokiego, siódmego miejsca Bartosza Mazerskiego w biegu na dystansie 12 km, najwyższego w historii startów  przełajowych/nigdy nie był specjalistą od przełajów/. Ale chciał zdobyć awans na mistrzostwa Świata w Bydgoszczy za dwa tygodnie, gdzie prawo startu ma pierwsza szóstka?. Wracając do pechowego, czwartego miejsca  drużyny, o czym wspomniałem, to zawodnicy nasi w składzie Andrzej Rogiewicz/5 m na 4 km/, Bartosz Mazerski / 7 m na 12 km/ i Robert Sadowski /24 m na 4 km/ uzyskali 36 punktów, tyle samo co Budowalni Częstochowa. O brązowym medalu rywali zadecydowało zgodnie z regulaminem PZLA wyższe  miejsce trzeciego zawodnika Budowlanych Częstochowa, od zawodnika LKS Zantyr Sztum. /Do końcowej klasyfikacji liczyła się suma punktów trzech najlepszych zawodników z danego klubu startujących na obu dystansach/.  Ogromna szkoda! Takie są uroki sportu!! Można było może inaczej ustawić drużynę na poszczególnych dystansach ??. Teraz to już „gdybanie”!! Może za rok?

Podkreślić trzeba jeszcze dobry bieg naszego juniora, debiutanta na tak dużej imprezie Wojciecha Grzywińskiego na 3 km, mino dalszego miejsca w gronie prawie osiemdziesięciu zawodników.

Wyniki zawodników LKS Zantyr Sztum:

4 m LKS Zantyr Sztum/Rogiewicz, Mazerski, Sadowski/-36 pkt

5 m Rogiewicz Andrzej- 4 km    11.34    5 pkt

7 m Mazerski Bartosz-12 km     36.11    7 pkt

24 m Sadowski Robert-4 km     12.11     24 pkt

38 m Kaliś Karol-4 km               12.43     38 pkt

40 m Kowalski Mariusz-4 km    12.59     40 pkt

49 m Grzywiński Wojciech- 3 km juniorów-10.54

Duży sukces ale z jeszcze większym niedosytem!

Wyjazd sfinansowany był ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania: „Rozwój sportu w dziedzinie lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum”.

Ogromne gratulacje!

DSC04249 DSC04251 DSC04252