Siatkówka plażowa w Sztumie!

Wyniki Turniej Siatkówki Plażowej
19.07.2014. Sztum, godz. 9.30 Plaża Miejska.
Zawody przebiegły sprawnie i bez przeszkód. Pogoda dopisała-było upalnie i słonecznie. Do turnieju przystąpiło 16 drużyn, w tym dwie młodzieżowe. Każdy mecz trwał 1set do 21 pkt. Zawody w formule OPEN były rozgrywane systemem „radzieckiem” czyli do dwóch przegranych pojedynków, co dawało szanse uzyskania nawet drugiego miejsca po przegraniu meczu w drabince pucharowej, a wygraniu pozostałych kilku pojedynków, z czego skrzętnie skorzystały „OGÓRKI”. Po 8 godzinach zmagań zwycięzcami w kategorii młodzieżowej do lat 16 został zespół „KUNY” w składzie Jakub Kun, Emanuel Okrój oraz Konrad Drałus przed zespołem „BRACIA” w składzie Michał Dawid, Mikołaj Dawid i Robert Piekarski.
W kategorii Open powyżej 16 lat zwyciężył zespół „NIE WIEM” w składzie Jan Kondratowicz oraz Michał Rościszewski przed zespołem „OGÓRKI” w składzie Michał Michniewicz i Maciej Szymula, a najniższy stopień podium uzupełniła miejscowa ekipa „OGIEŃ W SZOPIE” którą tworzyło dwóch Piotrów- Spiżewski i Dembiński.
Dla wszystkich zawodników była przygotowana woda na czas trwania turnieju, a dla najlepszych w każdej kategorii wiekowej nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i Audio.

Organizatorem był Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum przy wydatnym wsparciu Sztumskiego Centrum Kultury w ramach zadania zleconego przez Miejsko – Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach zadania: Żyj zdrowo i sportowo-uczęszczając na pozalekcyjne zajęcia sportowe>”

Arkadiusz Piróg