ANDRZEJ ROGIEWICZ WYGRYWA XV GRAND PRIX SZTUMU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!!

Andrzej RogiewiczAndrzej Rogiewicz pierwszy raz wygrywa absolutnie rekordowe pod każdym względem XV Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w czwartym biegu wyprzedził drugiego na mecie swojego trenera Bartosza Mazerskiego i został zwycięzcą całego cyklu biegów. Trzeci był Robert Sadowski/Zantyr/, czwarty Mateusz Niemczyk/Grupa Starogard a piąty kolejny zawodnik gospodarzy Mariusz Kowalski. Taka sama była kolejność w końcowej klasyfikacji XV Grand Prix Sztumu. Na wysokim ósmym miejscu bieg ukończył, czyniący postępy młody biegacz gospodarzy a mieszkający w Mikołajkach Pomorskich, uczeń ZSZ Barlewiczki Wojciech Grzywiński.

W kategoriach wiekowych mężczyzn z zawodników gospodarzy na podium stanęli:w kategorii M-20 całe podium dla LKS ZANTYR-Im Karol Kaliś, II m Wojciech Grzywiński, III m Seweryn Jażdżewski, w kategorii M-50 drugi Bogdan Cebula a trzeci Andrzej Łukomski, w kategorii M-70 I m Mieczysław Dobrenko.

W biegu kobiet wygrała faworytka Paulina Marciniak z Zatoki Braniewo, wyprzedzając Dorotę Pawłowską z Kurzętnika i startująca pierwszy raz Kamilą Oleszkiewicz z Talexu Borzytuchom. W klasyfikacji końcowej pierwsza była Paulina Marciniak, przed Dorotą Pawłowską, Weroniką Wójcik z Grupy Starogard Gdański i najlepszą aktualnie biegaczką gospodarzy-czwartą Magdą Bucewką. Na uwagę zasługuje wysokie, piąte miejsce Agnieszki Stolarów z Grupy Malbork.

W kategoriach wiekowych z zawodniczek gospodarzy na podium stanęły: Patrycja Pipała/Zantyr/ – III m w K-20, Krystyna Groth z Koślinki- II m w K-60.

W prowadzonej pierwszy raz punktacji drużynowej/ do której liczone były wyniki trzech kobiet i pięciu mężczyzn/ najlepsza okazała się ekipa gospodarzy LKS ZANTYR Sztum w składzie: Magda Bucewka, Patrycja Pipała, Ola Brzustewicz, Andrzej Rogiewicz, Bartosz Mazerski, Robert Sadowski, Mariusz Kowalski i Karol Kaliś. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Grupa Starogard a na trzecim Grupa Malbork.

W biegu juniorów na dystansie 4,7 km najszybszy w czwartym biegu był medalista mistrzostw Polski Maciej Hwedoruk z Zatoki Braniewo, drugi Patryk Sowiński z Sambora Tczew, trzeci był Kacper Konopski z Truso Elbląg a czwarty zawodnik gospodarzy Michał Karwiński. W końcowej klasyfikacji zwyciężył Patryk Sowiński, drugi Maciej Hwedoruk, trzeci Kacper Konopski i za tuż za podium Michał Karwiński. W kategorii juniorów młodszych Mateusz Obecny z CMKL Człuchów przed Marcinem Sputkiem z Truso Elbląg i Filipem Mrożkiem z Wiking Rychnowy. Piąty był zawodnik gospodarzy Dominik Lisowski W końcowej klasyfikacji pierwszy był Marcin Sputek, drugi był Paweł Moskal z Kurzętnika a trzeci Filip Mrożek.

W biegach dla dzieci z zawodników gospodarzy na podium stanęli: Iga Kęsicka – I m, Ania Majewska-II m, Klaudia Bordewicz-III m/wszystkie SP 2 Sztum- kat. 2003 i mł/; Albert Piekarski-II m/SP 2 Sztum-kat. 2003 i mł/ oraz Marcin Kopecki – III m w biegu chłopców 2000-1999. Czwarty był Dariusz Westfal, szósty Wojtek Pastewski a siódmy Bartek Sinicki. Zwycięzcy biegów/poza Igą/: Natalia Stefaniak/Truso Elbląg/, Pawłowska Kamila/Kurzętnik/, Bakaj Domink/Prabuty/, Folta Paweł /Malbork/ i Jaśniewski Daniel/Pelplin/.

Tradycyjnie odbył się marsz rekreacyjny nordic walking wokół Jeziora Zajezierskiego z udziałem 40 uczestników, członków klubu oraz grupy wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z opiekunami i Rodzicami z Uśnic, pracowników Urzędu M i G Sztum oraz osób z Malborka.

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowe medale oraz w stołówce SP 2 – drożdżówkę, grochówkę, chleb ze smalcem i ciepły napój. Zakończenie w sali Kino-Teatru w Sztumie z bardzo licznymi pucharami, statuetkami i nagrodami z bezpłatnym kursem prawa jazdy dla najlepszej sztumianki Magdaleny Bucewki od Ośrodka Szkolenia Kierowców ZABOR Olgierda Zaboronka.

Czwarta edycja XV Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod hasłem: „Zimowe bieganie z metą na Antarktydzie z Idee Kaffee” W sali kina dla wszystkich uczestników była kawa od Idee Kaffee a na scenie upominek „specjalne zimowe buty” od Miasta i Gminy Sztum wręczone przez Leszka Tabora  Bartoszowi Mazerskiemu, który 1 marca wylatuje na Antarktydę i 9 wystartuje tam w maratonie.

Na starcie marszu i  biegu IV edycji XV Zimowego/ z nazwy/ Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych rekordowo –  422 uczestników, w tym w biegu głównym aż 250 osób!!

Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu sponsorów, pomocy wielu współorganizatorów i partnerów oraz zaangażowaniu wielu osób.

Podziękowania dla wszystkich sponsorów, partnerów i współorganizatorów:

Miasto i Gmina Sztum

Starostwo Powiatowe Sztum

Urząd Marszałkowski Gdańsk

Rada Miasta i Gminy Sztum

Pomorski Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku

Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk

OSK ZABOR Olgierd  Zaboronek Sztum

Bank Spółdzielczy Sztum

DAWID Sztum

BGŻ O/Sztum

Murawski Andrzej

Czesław Oleksiak

Andrzej Podolski

Jerzy Śnieg

Leszek Sarnowski

Urszula Ruchlewicz Ulinex Sztum

Jarosław Folta Producent Rowerów FOLTA Malbork

Forever Sztum

Przewóz Osób Jacek Lubiński

PSS Społem Sztum

Norbert Kawski Masarnia Ryjewo

Szkoła Podstawowa nr 2 Sztum

Sztumskie Centrum Kultury

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum

Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada

Zespół Szkół Zawodowych Barlewiczki

Straż Miejska w Sztumie i Policja

Transport Sanitarny Lesław Olszewski Sztum

Wolontariat Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sztumie

PATRONAT HONOROWY:

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Leszek Tabor – Burmistrz Miasta i Gminy Sztum

PATRONAT MEDIALNY: DZIENNIK BAŁTYCKI, Telewizja Malbork oraz malbork7.pl

ORGANIZATOR: LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM

PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH OSÓB ZAANGAŻOWANYCH W ORGANIZACJĘ XV GRAND PRIX SZTUMU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH:

Tabor Leszek

Nowosielska Marlena

Czerkies Elżbieta

Smukalla Justyna

Danuta i Bogdan Grochowscy

Mazerska Maria

Nowosielski Piotr

Belzyt Andrzej

Cebula Bogdan

Słupecki Zygmunt

Wiechowski Sławomir i Dominik

Piesik Piotr

Owsiany Bogdan

Burczyk Krzysztof

Ryszard Kłopowski

Rodzina Świderskich

Sędziowie, obsługa w SP 2 Sztum, SCK, wolontariusze i wszyscy niewymienieni!

Dyrektor już  XV Grand Prix Sztumu – Ryszard Mazerski

Oglądaj na:

http://www.tvmalbork.pl/artykuly/sport,29/xv-zimowe-grand-prix-sztumu-15-02-2014,2910.html