ROGIEWICZ WICEMISTRZEM POLSKI JUNIORÓW W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W SZCZECINIE

Najwazniejsza wiadomość dnia – wspaniały sukces zawodnika Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum Andrzeja Rogiewicza i  Jego trenera Bartosza Mazerskiego. Wicemistrzostwo Polski Juniorów w Biegach Przełajowych na dystansie   6 kilometrów w Szczecinie.

Na dobrze przygotowanych, szybkich trasach i słonecznej pogodzie rozegrano w Szczecinie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych z udziałem dwójki zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum. Podopieczni trenera Bartosza Mazerskiego spisali się bardzo dobrze. Świetnie spisał się Andrzej Rogiewicz w biegu juniorów na dystansie 6 kilometrów. Zdobył wicemistrzostwo Polski i srebrny medal wśród 50 startujących zawodników. O drugie miejsce walczył z Bartłomiejem Przedwojewskim z MOS Wrocław, zaatakował na ostatnich dwustu metrach i wyprzedził rywala o 3 sekundy na linii mety. Zwyciężył faworyt Szymon Kulka ULKS Lipinki, medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy w biegu na 10 000 metrów w Talinie. Dobrze zaprezentował się drugi z zawodników LKS Zantyr Sztum Michał Kopecki. W biegu juniorów młodszych na dystansie 5 kilometrów zajął punktowane 25 miejsce., wśród ponad 70 startujących zawodników. Michał jest pierwszy rok juniorem młodszym i był dziewiąty w swoim roczniku.

Srebrny medal Andrzeja Rogiewicza był jedynym medalem zdobytym na Mistrzostwach Polski Juniorów w Przełajach w Szczecinie przez zawodników klubów Województwa Pomorskiego. W mistrzostwach juniorów młodszych medal srebrny zdobył Damian Rudnik z Chojnicznki Chojnice. LKS Zantyr Sztum w punktacji klubowej juniorów uplasował się na jedenastym miejscu w Polsce razem z trzema innymi klubami z 12 punktami i pierwszym miejscu wśród klubów naszego województwa. Razem w punktacji juniorów i juniorów młodszych na tych mistrzostwach Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr Sztum zdobył 13 punktów, będąc drugim klubem z naszego województwa.

Województwo Pomorskie w klasyfikacji punktowej uplasowało się na drugim miejscu w Polsce, zarówno wśród juniorów, jak i juniorów młodszych.

Andrzej Rogiewicz zdobył już  w tym roku drugi medal mistrzostw Polski. Wcześniej zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale na 3000 m. Wygrał ponadto Mistrzostwa Okręgu w Biegach Przełajowych w Sztumie oraz Mistrzostwa Zrzeszenia LZS  w Biegach Przełajowych w Białej Podlaskiej.

Medal Andrzeja to wspaniałe osiągnięcie zawodnika i trenera Bartosza Mazerskiego, nawiązujące do sukcesów i sześciu medali przełajowych mistrzostw Polski w historii startów sztumskich zawodników Victorii i Zantyru. To doskonała promocja klubu, miasta i powiatu.

Przypomnijmy, że do sportu Andrzej trafił dzięki dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Dariuszowi Szewczakowi, której był uczniem. Przywiózł na pierwsze zawody do Sztumu, przekazał do szkolenia do klubu i cały czas śledzi Jego postępy i bardzo interesuje się karierą Rogiewicza. Brawo Panie Dyrektorze i kolejny raz dziękujemy za odkrycie wspaniałego talentu. Może nastepny trafi się w Pana szkole?                       Andrzej Rogiewicz obecnie jest uczniem trzeciej klasy Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach.

Wyjazd finansowany był ze środków Miasta i Gminy Sztum.

Gratulacje dla zawodników Andrzeja Rogiewicza, Michała Kopeckiego i trenera Bartosza Mazerskiego !!!

Wszystkie wyniki na stronie  WWW.domtel-sport.pl