Rogiewicz mistrzem Wojewódzkiej Liceliady w Biegach Przełajowych

Andrzej Rogiewicz – uczeń Zespołu Szkół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach został mistrzem Wojewódzkiej Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozegranych w Parku Miejskim w Sztumie. Bezpośrednio po zawodach podopieczny Bartosza Mazerskiego wyjechał na Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie rozgrywanych aż w Ustrzykach Dolnych.

Przy pięknej pogodzie, bardzo dobrze przygotowanych trasach i wzorowej organizacji rozegrane zostały w Parku Miejskim w Sztumie Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Wojewódzka Gimnazjada i Licealiada w Biegach Przełajowych. W imprezie udział wzięły reprezentacje wszystkich powiatów z Pomorskiego. Wystartowali najlepsi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych. W zawodach udział wzięło ponad 400 biegaczy, w tym medaliści mistrzostw Polski.                                                                                      Z zawodników powiatu sztumskiego na wysokich miejscach uplasowali się:

1 m – Andrzej Rogiewicz – ZSZ Barlewiczki – 1500 m

5 m – Michał Kopecki – Gimnazjum Sztum – 1500 m

7 m – Marcin Kopecki – SP 2 Sztum – 1000 m

10 m – Magda Ciupak – SP 2 Sztum – 800 m

12 m – Wojciech Pastewski – SP 2 Sztum – 1000 m

16 m – Rafał Bułaj – Gimnazjum Sztum – 1000 m

20 m – Mateusz Bełz – ZSZ Barlewiczki – 1500 m

Wszyscy uczestnicy otrzymali posiłki. Pierwsze szóstki zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Sztumie i LKS Zantyr,  medale i dyplomy od WSZS w Gdańsku.  Organizatorem zawodów był Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum  przy współudziale W SZS Gdańsk oraz  Powiatu Sztumskiego , Miasta i Gmina Sztum,  PSZS Sztum, SCK,  ZK Sztum, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sztum, Burczyk Estrada, Malimpex.

Podziękowana dla wszystkich organizatorów, współorganizatorów, partnerów, sędziów, obsługi, którzy przyczynili się do wzorowo zorganizowanej i przeprowadzonej imprezy a w szczególności dla Panów Bogdana Cebuli i Piotra Nowosielskiego.