Rekordowe XIV Grand Prix Sztumu

IMG_4634Relacje z XIV Zimowego Grand Prix Sztumu rozpoczniemy od informacji o pierwszym zwycięstwie Andrzeja Rogiewicza nad swoim trenerem Bartoszem Mazerskim, których walka o zwycięstwo trzymała w napięciu wszystkich kibiców i obserwatorów zawodów do samego końca. To idzie młodość. Tak jak zapowiadaliśmy był to wspaniały pojedynek do samej mety, który pierwszy raz w historii wspólnych startów zakończył się upragnionym zwycięstwem Andrzeja. Jest w dobrej formie i po udanych mistrzostwach Europy i ustanowił nowy rekord trasy 14.32. Również lepszy wynik od rekordu trasy miał drugi na mecie, jego dotychczasowy posiadać Bartosz Mazerski-14,36 a poprzedni rekord to 14.49. Kolejny rekord, to rekord frekwencji w biegu głównym-197 zawodniczek i zawodników ukończyło zmagania na trasie 4,7 km wokół Jeziora Zajezierskiego. Poprzednio to 193 z roku ubiegłego. Kolejny rekord, to udział 48 mieszkańców Miasta i Gminy Sztum w biegu głównym oraz 33 biegaczy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum.     Niezmiernie cieszy dobra forma naszych czołowych weteranów Bogdana Cebuli i Mieczysława Dobrenko, którzy wygrali swoje kategorie. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Dias z WKS Flota Gdynia, przed Weroniką Wójcik z KKB Starogard Gdański oraz Katarzyną Biryłło z MOS Zatoka Braniewo. Nas cieszy bardzo rosnąca forma naszej aktualnie najlepszej biegaczy Magdaleny Bucewki, która poprawiła swój rekord trasy o ponad minute i zajęła 9 miejsce w biegu pań oraz 2 w swojej kategorii wiekowej. Brawa dla kolejnych nowych odważnych osób, które spróbowały swoich sił w naszym biegu: jak Krystyna Groth czy Jerzy Dumalski.   W dwóch biegach dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych rywalizację ukończyło prawie 70 uczestników na dystansie 600 i 1000 m. Odnotować należy zwycięstwo Wojtka Pastewskiego, ucznia VI klasy SP 2 Sztum, zawodnika LKS Zantyr Sztum w biegu chłopców szkół i trzecie miejsca Michała Wróbla z klubu kolarskiego Lider Sztum. W pozostałych biegach zwyciężali goście: Sylwia Grębowska z Rodowa, Paulina Marciniak z Braniewa oraz Dominik Lisowski z Malborka/od tego roku zawodnik LKS Zantyr Sztum./      W marszu rekreacyjnym Nordic Walking /bez współzawodnictwa/ wokół Jeziora Zajezierskiego uczestniczyło 30 osób, w tym grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego z Uśnic z Różą Zarańską-Banasik/Dyrektorem Ośrodka/, wychowawcą Ryszardem Kłopotowskim i Rodzicami. Pierwszy na mecie zameldował się  Mirosław Podolski a wśród pań Irena Kołpak. W marszach również mamy nowych zwolenników, jak Andrzej Podolski, znany propagator turystyki rowerowej i konnej.IMG_4621

Wszyscy uczestnicy imprezy w liczbie 292 osób otrzymali czekolady świąteczne, pyszną drożdżówkę upieczoną przez PSS Społem, jeszcze lepszą grochówkę przygotowaną przez Zakał Karny w Sztumie i gorącą herbatę. Rozlosowano dwadzieścia nagród-niespodzianek wśród uczestników biegu na dystansie 4,7 km i marszów Nordic Walking ufundowanych przez Miasto i Gminę Sztum, Starostwo Powiatowe w Sztumie, Bank Spółdzielczy w Sztumie, radnego Andrzeja Murawskiego oraz organizatora LKS ZANTYR Sztum. Partnerami przy organizacji, oprócz wyżej wymienionych byli: Sztumskie Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sztumie, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sztumie, Ulinex Sztum, Straż Miejska, Firma Lesława Olszewskiego, Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada, Good Time Jana Salewskiego z Gdyni i Klub Kolarski Lider.

Patronat na imprezą sprawuje:

Mieczysław Struk  Marszałek Województwa Pomorskiego

Leszek Tabor  Burmistrz Miasta i Gminy Sztum

Patronat medialny:   Dziennik Bałtycki

Wszystko bardzo dobrze przygotowane i sprawnie przeprowadzone za sprawą bardzo oddanych działaczy: Marleny Nowosielskiej, Justyny Smukalla, Elżbiety Czerkies, Marii Mazerskiej, Piotra Nowosielskiego, Bogdana Cebuli, Zygmunta Słupeckiego, Andrzeja Belzyta, Sławomira Wiechowskiego, Krzysztofa Burczyka, sędziów, obsługi szkoły i młodzieży ze Sztumskiego Wolontariatu. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuje i zapraszam na drugi bieg 12 stycznia 2013 roku, z jedna zasadniczą uwagązapisy i biuro zawodów zostanie bezwzględnie zamknięte o godzinie 10.40!!.  Prosimy o zgłaszanie się do biura zawodów przed godziną 10.30!!

Ryszard Mazerski

IMG_4638

IMG_4626IMG_4622

1 3 7 14 20 25 26 30 31 32 36 40 47 50 54 57