Puchar Pomorza w Nordic Walking w Sztumie!!!

Puchar Pomorza w Nordic Walking w Sztumie !!   /niezbędne informacje dla mieszkańców Sztumu i Powiatu Sztumskiego, startujących w zawodach/

                                                                                                                                             W dniu 8 września b.r. na plaży miejskiej odbędą  się  I Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum o Puchar Burmistrza i II Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego o Puchar Starosty w Nordic Walking. Impreza wchodzi  w cykl PUCHARU POMORZA W NORDIC WALKING 2012 pod hasłem”Dzieci, Młodzież, Dwa Kije.” Będzie to szósta, tegoroczna edycja Pucharu Pomorza w Nordic Walking. Dotychczas zawody odbyły się w Łebie, Słupsku, Jarosławcu, Grudziądzu i Sopocie. Sztumska impreza organizowana jest w ramach obchodów Dni Ziemi Sztumskiej przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum, przy współudziale Miasta i Gminy Sztum, Starostwa Powiatowego w Sztumie, Sztumskiego Centrum Kultury, Banku Spółdzielczego w Sztumie oraz Sztumskiej Agencji Rozrywkowej Burczyk ESTRADA.

Zawody odbędą się na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów na trasie wokół  Jeziora Zajezierskiego. Uczestnicy krótszego dystansu będą mieli do pokonania jedno okrążenie wokół jeziora a uczestnicy dłuższego dystansu – dwa okrążenia wokół jeziora.  Start i meta na plaży miejskiej. Trasa marszu przebiegać  będzie po nawierzchni zróżnicowanej: Bulwarem Zamkowym, ścieżką rowerową oraz drogą żwirową wyłożoną płytami jumbo. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal, posiłek, napój oraz wezmą udział w losowaniu nagród. Regulamin i wszystkie informacje na stronach www.zantyr.pl  /Nordic Walking/oraz www.chodzezkijami.pl

Program zawodów przedstawia się następująco:

9.00 – 11.15 – rejestracja zawodników i przyjmowanie nowych zapisów

11.30-11.55 – rozgrzewka, ustawianie do startu, otwarcie zawodów

12.00 – start na dystansie 10 km

12.15 – start na dystansie 5 km

14.30 – oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, losowanie upominków

Zapraszamy wszystkich amatorów marszów z kijkami do udziału w imprezie, w szczególności z terenu naszej gminy i powiatu. Chodzi  głównie o Państwa udział i świetną zabawę. Liczymy na Was, tak jak w imprezie „Maszeruj z Bankiem Spółdzielczym”. Chodzi o ruch dla zdrowia i promocje  nowej, świetnej formy aktywności ruchowej, jaką jest Nordic Walking. Codziennie obserwujemy bardzo wielu chodzących na terenie Miasta i Gminy Sztum, jak i Powiatu Sztumskiego.  Dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Sztum oraz Powiatu Sztumskiego biorących udział w imprezie odpłatność wynosić będzie tylko 10 zł.                                                                                                                                                       Zapisywać się można na www.elektonicznezapisy.pl lub na miejscu imprezy – na plaży miejskiej.

Proszę nie zrażać się  tym, że jest prowadzona klasyfikacja sportowa, bo ta podczas zawodów musi być. Klasyfikacja prowadzona jest w kilkunastu kategoriach wiekowych:

Kategorie na 5 km:

– dziewczęta i chłopcy     do 10 lat

– dziewczęta i chłopcy       11 – 13

– dziewczęta i chłopcy       14 – 16

– Juniorki/juniorzy             17 – 19

– seniorki/seniorzy            20 – 29

– K30 / M 30                     30 – 39

– K 40 / M 40                    40 – 49

– K 50 /M 50                     50 – 59

– K 60 / M 60                    60 – 69

– K 70 / M 70                    70 i  powyżej 70 lat

Kategorie na 10 km                       

– seniorki/seniorzy       18 – 29 lat

– K 30 / M 30               30 – 39

– K 40 / M 40               40 – 49

– K 50 / M 50              50 –  59

– K 60 / M 60              60 –  69

– K 70 / M 70              70 i powyżej                            

Wyróżnieni będą również najlepsi sztumscy maszerzy oraz niepełnosprawni.

Sztumscy maszerzy odnoszą wiele sukcesów, o czym informujemy na bieżąco.  Na swoim terenie o czołowe lokaty i zwycięstwa walczyć będą zapewne:  Magdalena Bucewka, Ewa Zembrzuska, Mirosław Anaczkowski oraz Jan Kołpak, oczekujemy również miłych niespodzianek.

Po rozegranych dotychczas 5 edycjach Pucharu Pomorza na czołówce w swoich kategoriach są:

10 km

I m Mirosław Anaczkowski – M-50

II m Jan Kołpak  – M 60

III m Irena Kołpak K 60 /nie wystartuje  w Sztumie- wyjazd na wcześniej planowaną wycieczkę

5 km

I m Magdalena Bucewka – K-30

I m Ewa Zembrzuska K-60

III m Maria Mazerska K-60

Zapraszamy wszystkich amatorów marszów z Nordic Walking do udziału w naszej imprezie !!

Kontakt 608 038 472 Ryszard Mazerski