I Przełajowe Mistrzostwa LKS ZANTYR!!

Z inicjatywy Sławomira Rozenberga rozegrano I Mistrzostwa Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w Biegach Przełajowych, jako części składowej imprezy „Przywitanie Lata w Klimergowicach.”  Trzydziestu dwóch biegaczy rywalizowało  na trasie 8 km z plaży miejskiej w Sztumie z metą w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Homa „Klimbergowice” w Sztumskiej Wsi. Zwyciężył Andrzej Rogiewicz przed Bartoszem Mazerskim  i Wojciechem Grzywińskim. W kategorii kobiet zwyciężyła Magda Bucewka, druga była Andżelika Pyzik-Kapszewicz a trzecia Marlena Nowosielska. Wcześniej z plaży miejskiej w Sztumie wystartował grupa uczestników rekreacyjnego marszu nordic walking na dystansie 6 km z metą również w Klimbergowicach, gdzie nastąpił finał imprezy „Przywitanie Lata”. Pomysł imprezy to inicjatywa Małgorzaty Kniaź z Stowarzyszenia „Przystanek” Sztumska Wieś, który wspólnie z Lekkoatletycznym Klubem Sportowym ZANTYR Sztum i Firmą „Dansław” Danuta i Sławomir Rozenberg, byli organizatorami całej imprezy, przy wydatnej  pomocy Gospodarstwa Agroturystycznego „Klimbergowice” Państwa Homa, Krzysztofa Burczyka, Sztumskiego Centrum Kultury i Jacka Lubińskiego -Przewóz Osób.

Komunikat-kategorie 1-3

Komunikat-wyniki biegu

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale a trzech najlepszych open i w kategoriach otrzymali puchary i upominki ufundowane przez Firmę „Dansław” Danuty i Sławomira Rozenberga, Miasto i Gminę Sztum, Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum oraz Ryszarda Mazerskiego.

Podziękowania dla wszystkich wyżej wymienionych organizatorów i partnerów oraz dla członków Zarządu LKS ZANTYR Sztum Bogdana Cebuli, Andrzeja Belzyta, Zygmunta Słupeckiego oraz Sławomira Wiechowskiego.

Ryszard Mazerski