Podsumowanie zawodów pływackich!!

thumb.htmlqqqq

Zawodnicy wyścigu długodystansowego w Sztumie. Zdjęcie Pani Łukomskiej.

W sobotę na kąpielisku miejskim w Sztumie odbyły się udane Otwarte Amatorskie Zawody Pływackie dla dzieci i młodzieży pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum w ramach obchodów 600-lecia Sztumu. Pływanie w Sztumie, jak wynika z informacji  podanych przez Janusza Ryszkowskiego ma już pod stu letnią historię.
W Otwartych Amatorskich Zawodów Pływackich w Sztumie w dniu 23 lipca b.r, wystartowało 50 osób, dzieci oraz dorosłych w biegu długodystansowym na 1500 m. Organizowane są od dwunastu lat  przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum przy współudziale Sztumskiej Agencji Rozrywkowej Burczyk-Estrada Krzysztof Burczyk, Sztumskiego Centrum Kultury, instruktorów nauki Letniej Szkoły Pływania, w tym roku Iwony Burczyk i Piotra Spiżewskiego, sztumskich ratowników WOPR/Agnieszki Podlewskiej i Marka Zarańskiego i zabezpieczenia medycznego firmy Lesława Olszewskiego. Zadanie finansowane jest ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2016 .a realizowane przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum „Żyj zdrowo i wzorowo!”

Organizowane zawody pływackie mają być podsumowaniem nauki pływania prowadzonej przez cały lipiec na kąpielisku miejskim w Sztumie w ramach powyższego zadania, mające na celu podnoszenie umiejętności bezpiecznego przebywania na kąpieliskach w okresie wakacji. To również możliwość spędzenia wolego czasu na powietrzu w rywalizacji sportowej. W zawodach oprócz dzieci miejscowych były osoby przyjezdne z Malborka, Kwidzyna, Trójmiasta, Starogardu, Pruszcza czy Ostrołęki, przebywających na wakacjach. Na plaży miejskiej było sporo kibiców w postaci Rodziców i Dziadków. To jedna z nielicznych okazji dla dorosłych amatorów, w biegu pań w dobrym stylu wygrał Natalia Wójcik z Gdyni a panów trener triatlonu z Malborka Marcin Waniewski./pierwsze trójki biegu długodystansowego/

1 m – Wójcik Natalia – Gdynia – 33.42

2 m- Deptuła Mirosława – Elbląg – 38.22

3 m – Pietruszyńska Paulina – Sztum – 38.24

Mężczyźni

1 m – Waniewski Marcin – Malbork – 26.49

2 m – Skrzyński Patryk – Malbork – 28.14

3 m – Wiśniewski Krzysztof -Ostrołęka– 31.05

Wszystkie dzieci otrzymały na mecie słodycze, pierwsze trójki w każdym biegu pamiątkowe medale i słodkie upominki. W biegu głównym zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe puchary Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Kolejna udana impreza organizowana przez LKS ZANTYR Sztum przeszła do historii.

Zakończenie nauki pływania dla dzieci odbędzie się na plaży miejskiej po ostatnich zajęciach o godzinie 11.00 a nie jak wcześniej planowano w sobotę.

W sobotę zapraszamy na IV Sztumski Aquathlon o godz. 10.00 na plaży. Biuro czynne od 9.00. Są jeszcze wolne miejsca. Można dzwonić  692 489 963 lub 608 038 472.