PODSUMOWANIE WEEKENDU 8-9.06!

W zakończonym weekendzie sportowym zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum udanie startowali w następujących zawodach:

– byli bardzo widoczni podczas Pucharu Pomorza w Nordic Walking w Grudziądzu, gdzie 10 osób stanęło na podium, wyniki www.elektronicznezapisy.pl

– w VIII Biegu Filipidesa w Pasłęku, wszystko w opisie Pani Marleny a wyniki na:

http://w.sts-timing.pl/pliki/BiegFilipidesa.pdf

– startowali  w Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach, gdzie na wysokim piątym miejscu uplasował się Michał Karwiński w biegu na 2000 m z przeszkodami, www.domtel-sport.pl

– podczas Festiwalu w Bydgoszczy Andrzej Rogiewicz prowadził z powodzeniem bieg na dystansie 3000 metrów z przeszkodami

Wszystkim gratulujemy  a o tych  wydarzeniach piszemy w artykułach poniżej.

Zapraszamy w niedzielę na marsz rekreacyjny w Gościszewie, zbiórka przy Szkole Podstawowej, wymarsz o godzinie 14.00 na trasę około 5 km. Na zakończenie poczęstunek i losowanie upominków!

Podsumowując wszystkie starty po każdym weekendzie  ale i również te odbywające się  się w ciągu tygodnia staramy się pokazać wszystkich biorących udział zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum, mieszkańców Sztumu czy powiatu sztumskiego, dzieci i młodzież, seniorów, dorosłych i weteranów, zawodników zrzeszonych i niezrzeszonych w klubie, uczniów wszystkich typów szkół i innych. W obecnych czasach klub sportowy jest nie tylko zamkniętym „tworem” dla sportu wyczynowego ale otwartym stowarzyszeniem dla realizacji bardzo ważnych zjawisk, jakim  jest ruch dla zdrowia, integracja lokalnego społeczeństwa, aktywne spędzenie wolnego czasu itd. Bardzo ważne i doceniane przez wszystkich są osiągniecia naszej obecnie najlepszej zawodniczki Agnieszki Borowskiej, Jej poziom sportowy, liczne medale i tytuły, ważne są osiągnięcia Andrzeja Rogiewicza,  czy  niestety już weterana Bartosza Mazerskiego /biega jeszcze szybciej jak kobiety/ ale i bardzo ważne są Agaty Polanowskiej, Michała Karwińskiego, jak i pozostałych młodych zawodników. Ważne są sukcesy weteranów, czy to biegaczy czy uczestników marszów Nordic Walking: Bogdana Cebuli, Mirosława Anaczkowskiego i wszystkich pozostałych.  Bardzo ważny musi być nabór do szkolenia dzieci i młodzieży, bardzo ważny ale jeszcze niedoceniany musi być udział osób starszych, niepełnosprawnych w ruchu sportowym. Świadczą o tym liczne imprezy, mistrzostwa kraju, Europy czy świata w kategorii weteranów/ w ramach zdrowego rozsądku./ oraz liczba organizowanych np. biegów i ilość startujących. Nie wolno dyskryminować żadnych nowych form ruchu dla zdrowia we wszystkich kategoriach wiekowych. Niegdyś naśmiewano się z biegających wokół jeziora w Sztumie, próbowano dyskryminować weteranów czy uczestników marszów Nordic Walking. Trzeba iść z postępem i duchem czasu, być otwartym na wszystko i dla wszystkich. Wszystko to co staramy się organizować w klubie to doskonała promocja Sztumu, powiatu, propozycje spędzenia wolnego czasu itd.. Wszystko to co robimy, robimy dla sztumskiego społeczeństwa….społecznie!! Nie wszyscy mogą być mistrzami, zdobywać medale ale wszyscy mogą chodzić, biegać, maszerować z kijami. W klubie dla wszystkich jest miejsce. Oto właśnie w tym wszystkim chodzi a nie wszyscy niestety o tym pamiętają i to rozumieją. Szkoda!