Podsumowanie weekendu z Borowską w roli głównej!

Miniony weekend przejdzie do historii sztumskiej lekkoatletyki ze względu na złoty medal Agnieszki Borowskiej w Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu w 7-boju. To pierwszy złoty medal zdobyty na otwartym stadionie w mistrzostwach Polski seniorów w lekkoatletyce przez sztumskiego zawodnika a ściślej zawodniczkę!!  To piaty złoty medal zdobyty w mistrzostwach Polski/młodzieżowych-3 i seniorów-2 / w 2013 roku przez podopieczną trenera Adama Szpalerskiego. To 9 złoty i 16 medal mistrzostw Polski w karierze sportowej Agnieszki Borowskiej, zawodniczki LKS ZANTYR Sztum. To 31 medal dla Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w ośmioletniej historii klubu i 50 medal dla Sztumu w lekkoatletyce!!

Złoty medal zdobyty w mistrzostwach Polski w Toruniu w 7-boju, ale nie wynik,  osłodził niezbyt udany start zawodniczki w niedawno zakończonych mistrzostwach Europy w Tampere. Oczekiwania były nieco większe! Chociaż w Toruniu były chwile niepewności, jak to w sporcie bywa.  Agnieszka Borowska miała dwie pierwsze próby w skoku w dal nieudane i trzecią trzeba było koniecznie zaliczyć. Wszystko skończyło się dobrze/5.90/, ale do samego końca zawodniczka musiała mocno walczyć o zwycięstwo. Należy pamiętać o sponsorach, dzięki którym jest to wszystko możliwe: Miasto i Gmina Sztum, Powiat Sztumski, Urząd Marszałkowski Gdańsk, Firma ELITA Sztum i Producent Rowerów FOLTA Malbork Jarosław Folta.

W biegu na 5000 metrów w Toruniu mieliśmy dwóch zawodników i liczyliśmy na więcej , na rekord życiowy Andrzeja Rogiewicza. Po bardzo wolnym biegu Andrzej zajął 17 miejsce z czasem 14.59,63. Karol Kaliś był 22 z czasem 15.48,27. Myślę, że przyszłość przed nimi.

Nie zawiedli sztumscy zawodnicy w Pucharze Pomorza w Węgorzynie, wszyscy uplasowali się w czołówce, siedmiu na podium, w tym trzech na najwyższym. W szczególności podkreślić trzeba drugie miejsce open na 10 km Mirosława Anaczkowskiego, startującego w kategorii 50-59 lat. Kolejny zawody Pucharu Pomorza w Nordic Walking na plaży miejskiej w Sztumie-14 września! JUŻ ZAPRASZAMY!!

Na rynku w Kurzętniku również widoczni byli zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Zwycięstwo  Bartosza Mazerskiego w Biegu Koguciej Dychy /9,3 km/ nikogo nie dziwi, ale miejsce na trzecim stopniu podium Magdaleny Bucewki, po bardzo zaciętej i emocjonującej walce, zakończonej powodzeniem  z Sabiną Nitzka z Człuchowa, zasługuje na uznanie. Sztumscy uczestnicy pierwszego marszu Nordic Walking w Kurzętniku uświetnili obchody Dni Gminy Kurzętnik.

Na obozie kadry okręgu młodzików w Borne Sulinowo/13-25 lipca/ przebywa dwójka zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum Dominik Lisowski i Marcin Kopecki, podopieczni trenera Bartosza Mazerskiego. Drugi obóz kadry okręgu młodzików odbędzie się w Charzykowach w dniach 13-25 sierpnia z udziałem dwójki naszych zawodników Pauliny Paeztke, podopiecznej trenera Adama Szpalerskiego i Dominika Lisowskiego.