Podsumowanie Przełajowych Mistrzostw Polski w Iławie!!!

Udanie startowali zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w zakończonych w dniu dzisiejszym Przełajowych Mistrzostwach Polski Seniorów I Juniorów, Juniorów Młodszych w Iławie. Chciałbym krótko podsumować start naszych zawodników i podzielić się uwagami odnośnie organizacji zawodów.

Podkreślałem już kilkakrotnie udany start zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w tych mistrzostwach:

– brązowy medal drużyny seniorów/Rogiewicz, Sadowski, Mazerski/, to trzeci medal w historii mistrzostw Przełajowych Polski Seniorów dla Sztumu i Zantyr

– VI m Karwińskiego Michała w biegu juniorów na 6 km

– VI m Rogiewicza Andrzeja w biegu seniorów na 10 km

– XI m Sadowskiego Roberta w biegu seniorów na 10 km

– XII m Mazerskiego Bartosza/weterana/ w biegu seniorów na 4 km

– XIII m Kopeckiego Marcina w biegu juniorów młodszych na 5 km

– 11 pkt we współzawodnictwie sportu młodzieżowego.

Była to kolejna świetna promocja Sztumu i pokazania się na arenie ogólnopolskiej zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum.

Szkoda, że młodzi, utalentowani adepci biegania: Wojtek Pastewski, Darek Westfal, Bartek Sincki, Jankowski  i wielu innych/sporo zainwestowaliśmy/ i nie chcą brać przykładu ze starszych kolegów i kontynuować swojej kariery sportowej. W biegu na 4 kilometry o czołowe miejsce rywalizował prawie czterdziestoletni weteran, był 12. Daje przykład młodym. Wspomógł drużynę, zdobyli medal. Do ostatniej chwili wahał się z decyzja co do celowości udziału w tej imprezie. Tylko, czy ktoś to doceni i będzie pamiętał?? Jutro o godzinie 14.00 Bartosz Mazerski wystartuje w Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Toruniu na 3000 m. Czy dzisiejszy start wyjdzie jutro na dobre..? Zobaczymy jutro!!!!

Pisałem o bardzo dużym sukcesie Województwa Pomorskiego i zdecydowanym pierwszym miejscu w punktacji zespołowej. Nie pamiętam takiego sukcesu. To ogromna zasługa pracy trenerów klubowych, ale również trenera kadry narodowej Zbigniewa Rolbieckiego i trenerów zaplecza kadry narodowej. Szkoda, że nie mogą tego robić wszyscy razem dla dobra pomorskiej lekkiej atletyki. Pisaniem skarg do ministerstwa, do niczego nie dojdziemy!!!

Bardzo wysoko oceniam organizację Mistrzostw Polski przez działaczy, samorząd Iławy, sponsorów za sprawą niezwykle oddanego działacza, trenera, organizatora, pomysłodawcy zorganizowania imprezy w Iławie Pawła Hofmana. Pisze to nie bez kozery, zorganizowanie w Iławie Mistrzostw Polski na takim poziomie, bez sukcesów iławskich biegaczy, a właściwie braku – „to mistrzostwo świata”. Może będą po tej wspaniałej imprezie. Paweł Hofman, znany jako trener, organizuje duże imprezy: Półmaraton Iławski czy Mityng Skoku Wzwyż Kaper Cup, w których to imprezach sukcesy odnosili sztumscy zawodnicy: Bartosz Mazerski czy Agnieszka Borowska.

Obserwowałem tą imprezę z kilku powodów, startu naszych zawodników, a również dlatego, że chciałbym, żeby w Sztumie mogła się odbyć taka impreza, jak w Iławie, gdzie w pobliżu się urodziłem, mam Rodzinę, trenowałem i starowałem.!!!

Ryszard Mazerski