Podsumowanie minionego weekendu!!

W minioną sobotę mieszkańcy Miasta i Gminy Sztum, zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum tradycyjnie już bardzo aktywnie spędzili czas na różnych imprezach, odnosili sukcesy, doskonale promowali Sztum i klub.

W XXXII Półmaratonie Gochów w Bytowie w swoich kategoriach zwyciężyli zawodnicy LKS Zantyr Sztum Bogdan Cebula /46 zwycięstwo i ponad 100 razy na podium w 10 letniej karierze 250 biegów w gronie weteranów/ i Mieczysław Dobrenko, którego był to debiut na tym dystansie. Startowali jeszcze L.Piotrowski, L.Skoczyński i L.Treć. Relacja Bogdana Cebuli i wyniki sztumskich biegaczy poniżej.

W Biegu Pod Górę w Dąbrówce Królewskiej/Grudziądza na dystansie 10 kilometrów na dwóch pierwszych miejscach uplasowali się zawodnicy LKS Zantyr Sztum Bartosz Mazerski i Mariusz Kowalski.

W Pucharze Pomorza w Nordic Walking w Grudziądzu sześciu reprezentantów LKS Zantyr Sztum stanęło na podium, w tym trzech na najwyższym. Na pierwszym miejscu w swoich kategoriach wiekowych uplasowali się Magda Bucewka, Ewa Zembrzuska, Ewa Bucewka, na drugim Maria Mazerska, /wszyscy na 5 km/ oraz na trzecim Irena i Jan Kołpak na 10 km.

Relacja z marszu poniżej.

Wszystkim gratulujemy i bardzo zachęcamy kolejnych mieszkańców Miasta i Gminy Sztum do wspólnego udziału w kolejnych imprezach!!

Wyniki z zawodów z niedzieli:

 Europejski Festiwal Lekkoatletyczny w Bydgoszczy

Agnieszka Borowska-w dal-5.97;

Andrzej Rogiewicz-3000 m z przeszkodami-9.49,27;

Zawody LA w Słupsku:

Karol Kaliś-5000 m-15.46,11/r.ż/

Michał Kopecki-3000 m-10.20,83;

Plan startów na najbliższy weekend już wkrótce!