Podsumowanie minionego weekendu ZANTYRA z dominacją „Biegu Rzeźnika”

ProfilePhotosPodsumowanie weekendu rozpoczynamy od wyczynu Sławomira Rozenberga i Lecha Piotrowskiego w „Biegu Rzeźnika” na dystansie 78 km

1. „Zantyrowcy” w Biegu Rzeźnika !!!

11377261_1458344354476981_5512161581874020022_n

W piątek o godzinie 3.00 blisko 1400 biegaczek i biegaczy wystartowało w XII Biegu Rzeźnika na trasie Komańcza -Ustrzyki Dolne, w gronie tym wystartowała dwójka reprezentantów Lekkoatletycznego Klubu Sportowego „Zantyr” Sztum Sławomir Rozenberg i Lech Piotrowski.  To kolejny wspaniały wyczyn, rekord, doskonała promocja Sztumu i klubu, tym razem w Bieszczadach. Biegacze do pokonania mieli dystans 77,7 km. Bieg ma charakter drużynowy i zawodnicy biegną parami cały dystans, bez możliwości zmiany składu. Ponadto zawodnicy jednej drużyny nie mogą się od siebie oddalać na trasie biegu na odległość powyżej 100 m. Nasi zawodnicy wytrwale biegnąc dobiegli do mety cali i zdrowi w czasie 14 godzin 23 minut i 27 sekund. W głosowaniu internautów wydarzenie numer jeden minionego weekendu!!

2.Wszyscy na podium w Pelplinie!

SAM_3710

Bardzo udanie startowali zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w Biegu Papieskim w Pelplinie. Wszyscy nasi zawodnicy stanęli na podium. Całe podium open kobiet dla zawodniczek LKS ZANTYR. Wszyscy się bardzo cieszyli, ale najbardziej chyba Jasiu Giembicki!!!

Wyniki zawodników LKS ZANTYR Sztum:

12 m Giembicki Jan – 38.14 – II m M-20

14 m Cebula Bogdan – 38.43 – II m M-50

1 m K -Tuwalska Małgorzata  – 40.29

2 m K- Tuwalska Elżbieta – 41.47

3 m K – Bucewka Magda – 41.53

3. 42 Memoriał Żylewicza w Gdańsku z rekordami życiowymi na 3000 m

6 m- Rogiewicz Andrzej – 8.18,01 /r./ż./. Mamy nadzieję, że jest to pierwsza oznaka powrotu do wysokiej formy Andrzeja.

16 m Karwiński Michał – 8.50,74 r./z./ – piąty junior

4.X Bieg Filipidesa na dystansie 10 km w Pasłęku

4 m – Mazerski Bartosz-34.25;III m -M-30. Był najlepszym z Polaków/trzech pierwszych zawodników z Ukrainy/ oraz I m w Mistrzostwach Polski Nauczycieli. Powoli wraca do formy po nieudanym biegu w półmaratonie w Cork, który ukończył treningowo, ze względu na bóle kolanowe.

1 m -M-70 + Dobrenko Mieczysław – 48.53 /zawsze młody duchem/

5.Robert Sadowski w Tatrach jak „Sokół”!!!

W VIII Biegu Sokoła w Zakopanem na dystansie 15,6 km bardzo dobrze zaprezentował się Robert Sadowski, zajął bardzo wysokie miejsce, jak na debiut szóste miejsce. Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w rozmowie telefonicznej powiedział: „Jestem bardzo zmęczony dzisiejszym biegiem, ale niezwykle szczęśliwym z pokonania trudnej trasy i że uplasowałem się w pierwszej szóstce nagradzanych zawodników.  Jutrzejsze wyzwanie- Wysokogórski Bieg Marduły na dystansie 32 km.”

6.VIII Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły w Zakopanem – 32 km

33 m Sadowski Robert – 3.46,05:7

Niestety z powodu dużego zmęczenia Robert nie wystartował w ostatnim biegu Grand Prix Zakopanego w Biegach Sokolich, ale i tak ogromne gratulacje za podjęcie ambitnej walki, jako debiutant w tej imprezie!!!

7.II Bieg do Źródeł na dystansie 10 km w Gdańsku

4 m Tuwalska Małgorzata – 40.42

7 m Tuwalska Elżbieta – 43.20

Kolejne punkty do Ligi Biegowej, w której siostry Tuwalskie prowadzą, a nagrodą jest obóz biegowy.

8. Charytatywny II Półmaraton Fundacji DASZRADE w Opaleniu z udziałem Rafała Chętnika, który zajął drugie miejsce z czasem 1.28,51.

9. Otwarty Turniej „Baśki”

O Puchar Starosty Powiatu Sztumskiego

thumb.html

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Roman Byczkowski  (drużyna „Dziennik Bałtycki” Sztum), II miejsce zajął Stanisław Gajkowski ( drużyna „Józki” z Czernina), III miejsce Stefan Smoliński( drużyna „Rezerwa” ze Sztumu).

Drużynowo najlepsi okazali się Baśkarze z zespołu „Zantyr II” : Leszek Staliński, Roman Szulc, Eugeniusz Richert i Zygmunt Słupecki /na zdjęciu ze Starostą Wojciechem Cymerysem i sędzią w czapeczce Jarosławem Gołębiewskim.//. Drugie miejsce wywalczyli  gracze z drużyny „Jasna” w składzie: Jerzy Wesołowski, Krzysztof Haber, Krzysztof Lip i Stanisław Szulc.  Puchar za miejsce trzecie drużynowo otrzymał zespół  „Listonosze” w składzie: Piotr Jastruszewski , Przemysław Jastruszewski , Roman Lubiński i Kazimierz Strąk.

Wszystkim gratulujemy sukcesów i doskonałej promocji Sztumu i klubu.

Pierwszy raz od kilku lat Wielobojowe Mistrzostwa Polski w Krakowie odbyły się bez udziału Agnieszki Borowskiej z powodu kontuzji. Ogromna szkoda!!!