Podsumowanie mijającego weekendu z Plebiscytem w tle!!!

584d2d812b878_oCzekamy jeszcze na oficjalne wyniki po II etapach XVIII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztumu, ale weekend dobiega końca. Oto krótkie podsumowanie imprez organizowanych przez nas, jak i z udziałem „naszych” zawodników:

1. W dniu dzisiejszym  w II Grand Prix Trójmiasta w III etapie w Gdańsku na Wyspie Sobieszowskiej startowała dwójka zawodniczek Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Elżbieta Tuwalska była trzecia w biegu przełajowym na dystansie 8 km z czasem 34,33 i druga w swojej kategorii. Małgorzata Tuwalska była czwarta z czasem 35,47 i i trzecia w swojej kategorii. Takie same miejsca zajęły po trzech biegach.

2.W II etapie XVIII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora pod hasłem „Zadbaj o Swój ZDROWY PROFIL” w śród  200 uczestników biegu głównego i juniorów udział wzięło 60 mieszkańców Miasta i Gminy Sztum „Sztum Biega” oraz 32 zawodników  Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR. Był marsz rekreacyjny Nordic Walking z udziałem wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowaczego z Uśnić i cenne zwycięstwo Igora Tyburskiego/ucznia SP2 Sztum/ wśród bardzo silnych rywali z Pelplina, Starogardu, Prabut czy Braniewa.

3.W zakończonym w godzinach wieczornych Plebiscycie  Dziennika Bałtyckiego na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Powiatu Sztumskiego zwyciężył nasz duet. Najpopularniejszym Sportowcem Powiatu Sztumskiego 2016 w wyniku głosowania SMS została zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum Sara Szymańska. Utalentowana zawodniczka, wcześniej mistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Przełajach w Brodnicy. Wróciła do biegania po kilku latach przerwy. W tym roku cenne zwycięstwo w biegu na 10 km w Bremen, dwa zwycięstwa w Grand Prix Sztumu. Pierwsza sztumska biegaczka poniżej 40 minut na 10 km. W kategorii trenerów w powyższym plebiscycie pierwsze miejsce zajął Bartosz Mazerski, szkoleniowiec LKS ZANTYR Sztum, aktualny trener m.in. Sary Szymańskiej, Michała Karwińskiego. W kategorii drużyn pierwsze miejsce zajęła drużyna Sztumskich Smoków.

Wszystkim gratulujemy!!!!