Pobiegł po brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu!!!

Tak opisuje swój pierwszy udział w Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów i zdobycie brązowego medalu Bartosz Mazerski, zawodnik i trener LKS ZANTYR Sztum, nauczyciel w-f SP 2 Sztum.

„Pobiegłem dla dzieciaków i nie tylko …*/tekst rozszerzony/

Toruń. Miasto magiczne. Przyciąga sławą Mikołaja Kopernika, magią średniowiecznej starówki , gdzie wszędzie unosi się zapach słynnego toruńskiego piernika. Krzywa wieża. Nocna panorama toruńskiej starówki ze statku spacerowego pływającego po Wiśle nad bulwarem to widok , który został okrzyknięty jednym z 7 cudów Polski. I jeszcze naleśnikarnia Manekin. Toruń porusza , Toruń przyciąga…
I przyciągnął 2400 zawodników z 44 państw na X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce ,które odbywać się będą w dniach 22-28 marca. Dzisiaj przyciągnął jeszcze dodatkowo 50 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie z opiekunami , zawodników LKS Zantyr Sztum z moim tatą na czele , aby dopingować mi podczas startu na 3000 m. Areną zmagań lekkoatletów jest nowa, przepiękna , nowoczesna hala Sportowo-Widowiskowa , która fascynuje na pierwszy rzut oka i po przekroczeniu jej progu w wewnątrz. Nie bez znaczenia dla wyników tych zawodów jest to , że odbywają się one na szczególnej bieżni. To na niej przed rokiem odbyły się Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w Sopocie. To właśnie tutaj , na niebieskiej bieżni toruńskiej Agnieszka Borowska zdobywała w tym roku do swojej bogatej kolekcji kolejne medale Mistrzostw Polski. Atmosferę i rangę zawodów wyczuwa się z każdym krokiem. Mijam wielu zawodników w strojach reprezentacyjnych, którzy udają się do warming up ( hala rozgrzewkowa), a następnie na 20 minut przed startem do Call room( bramka startowa) . Atmosfera robi się coraz bardziej nerwowa. Sędziowie wyprowadzają zawodników na halę. Czas na prezentację i start. Po 8 minutach 41 sekundach dobiegłem do mety trzeci. Zwyciężył zawodnik z Rumunii przed Michałem Bernardellim z Polski. Chwile radości , wspólne zdjęcie z medalistami i krótka runda honorowa. Bezcenne.
Dzisiaj do mojej bardzo skromnej kolekcji medali dołączyłem brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce w biegu na 3000 metrów. Zdobyłem go przy wspaniałym dopingu wszystkich dzieci z SP2 Sztum, zawodników , kibiców i osób trzymających kciuki. Moja Róża wiatrów miała dzisiaj jeden kierunek i cel. Zdobyć medal. Udało się!  Pobiegłem dla dzieciaków i nie tylko …*

Robert Sadowski w swoim komentarzu po zdobyciu brązowego medalu LKS Zantyr w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych napisał przekornie : „Tylko” przełaje,”tylko” „drużyna”, „tylko” brąz , ale jest…Ja dodam swój : „tylko” hala,”tylko”weterani, „tylko” brąz, ale jest…Ale dla nas , pracujących codziennie ,zwykłych biegaczy te medale są bezcenne , są jak sen , są jak bajka. Dziękuję wszystkim , którzy potrafią to docenić.”

Dodajmy, że Bartosz Mazerski zajął trzecie miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy z bardzo dobrym wynikiem 8.41,11. Zwyciężył zawodnik rumuński przed Michałem Bernardellim z Polski. Po biegu stwierdził, „czułem w nogach niedzielny przełaj, ale absolutnie nie żałuje decyzji. Bardzo się cieszę z dwóch medali w ciągu dwóch dni.”

Wszystkie wyniki pierwszego dnia: http://www.fidalservizi.it/risultati/Torun2015/RESULTSBYDAY1.htm  Informacje również na stronie PZLA  i organizatora.

Zapraszamy do Torunia w piątek, kiedy to Bartosz Mazerski kolejny raz zmierzy się z europejskimi rywalami:

13.00 – bieg przełajowy – 5 km / cross w parku/

17.40 – 1500 m – hala

Serdecznie gratulujemy sukcesu i wspaniałej promocji Sztumu i klubu Zantyr!