Po weekendzie-„Tak trzymać”!!

Podsumowanie startów zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w miniony weekend należy rozpocząć od Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy. Bardzo udany start zanotowała Agata Polanowska startująca w pchnięciu kulą/3 kg./ Podopieczna trenera Adama Szpalerskiego zajęła bardzo wysokie, drugie miejsce z wynikiem 10.83. Zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzowski oraz dwa punkty we współzawodnictwie sportu młodzieżowego. Na punktowanym, jedenastym miejscu uplasował się Filip Kamiński w biegu na 2000 m. Podopieczny trenera Bartosza Mazerskiego ustanowił rekord życiowy z wynikiem 6.30,90. Nie udał się start Rafałowi Bułajowi na powyższym dystansie, który nie ukończył biegu. Z powodu dolegliwości zdrowotnych musiał zejść z bieżni na 350 metrów przed metą, biegnąc na szóstym miejscu.

Był to ostatni start w roku bieżącym, gdzie można było zdobywać punkty we współzawodnictwie sportu młodzieżowego w lekkiej atletyce. Miło nam poinformować, że zawodnicy LKS ZANTYR Sztum zdobyli w 2012 roku 76 punktów we współzawodnictwie sportu młodzieżowego w Polsce, 8 medali mistrzostw Polski , zakwalifokowanie sie na mistrzostwa Europy i Świata Andrzeja Rogiewicza, o czym napiszemy obszerniej w oddzielnej informacji.

Z startujących w miniony weekend  weteranów na szczególne wyróżnienie zasługuje start Bogdana Cebuli w Maratonie Wrocławskim. Gdyby nie dolegliwości ze stopą mógł ustanowić nowy rekord życiowy, ale wynik 2.56,08 w wieku powyżej „pięćdziesiątki” zasługuje na wyjątkowe podkreślenie. Był to 260 start Bogdana Cebuli w zawodach w kategorii weteranów od 2002 roku. 187 razy stanął na podium- 50 na najwyższym, 52 na drugim i 35 na trzecim. W 2012 startował 25 razy, z czego 22 stanął na podium-11 na pierwszym, 8 na drugim i 3 na trzecim.

Bogdan Cebula to również doskonały statystyk. Zapraszamy do zapoznania się z  obszernymi materiałami zamieszczonymi na naszej stronie u góry w zakładce „zestawienia”. Znajdziecie tam wyczerpujące zestawienia udziału  sztumskich weteranów i seniorów w zawodach biegowych w 2012 oraz zestawienia sztumskich maratończyków w ujęciu ilościowych i wynikowym w historii ich startów.

Ponadto w minionym weekendzie w Półmaratonie Jakubowym w Olsztynie Seweryn Jażdżewski/1.22,32/ stanął na trzecim miejscu podium w swojej kategorii wiekowej a Rafał Chętnik ustanowił rekord życiowy/1.25,49./ Mariusz Kowalski był trzeci open w biegu na 10 kilometrów/32.52/ podczas Biegów Ulicznych im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu.

W zawodach Nordic Walking coraz wyższą formą i dyspozycją imponuje Mirosław Anaczkowski. W Nordic Miłomłyn Cup na dystansie 10 km zajął trzecie miejsce i stanął na podium w klasyfikacji open. Dodać należy, że rywalizował ze znacznie młodszymi rywalami/Adrianem Tofilem-mistrzem Polski w Nordic Walking w kategorii M-30 i Tomaszem Kozakowskim,  czołowym maszerem  w kraju w M-30. Przypomnimy, że Mirosław Anaczkowski to jeden z najlepszych zawodników w Polsce w kategorii M-50.  Z informacji przekazanej po zawodach przez Pana Mirosława dowiedzieliśmy się, że tempo marszu na niektórych kilometrach wynosiło poniżej 6 minut na kilometr!!! Niesamowite!!

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć oraz promocji Klubu i Sztumu!!