Pierwszy raz pies na linii mety Grand Prix!

Zdjęcie

Relacje z III edycji XVI Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych rozpoczynamy nietypowo, od historycznej informacji. Pierwszy raz w biegu głównym mężczyzn zawodnik wystartował z psem na smyczy i dobiegł do mety w dobrej formie. Był to Pan Tomasz Morus z Kwidzyna,  ale psa bardziej ciągnęło do licznych kaczek, niż do mety!!

W trzeciej edycji XVI Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wzięło udział prawie 350 uczestników, w tym 150 w biegu głównym mężczyzn na dystansie 2 okrążeń wokół jeziora, 70 kobiet, juniorek i juniorów na dystansie 1 okrążenia, „setka” dzieci i 30 uczestników marszu  nordic walking, tradycyjnie z wychowankami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Uśnic.

W biegu głównym, zgodnie z zapowiedzią wystartowało kilku czołowych polskich biegaczy, z medalistami mistrzostw Polski i uczestnikami mistrzostw Europy. Ton walce na pierwszym okrążeniu nadawali Bartosz Mazerski/Zantyr/ i Mateusz Niemczyk z KKB  Starogard Gdański a trzeci był Robert Sadowski/Zantyr./ Na mecie pierwszy był Robert Sadowski, drugi Mateusz Niemczyk a trzeci Bartosz Mazerski. Czwarty był Zbigniew Jost – Rodło Kwidzyn /zwycięzca pierwszego biegu/ i między tymi zawodnikami rozegra się walka o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji i trzy miejsca na podium. W biegu pierwszy raz treningowo wystartowali Andrzej Rogiewicz/Zantyr/ i Karol Kaliś/Susz/. Odnotować należy udany powrót po kontuzji na trasy biegowe Arkadiusza Piróga oraz miejsca w pierwszych trójkach w swoich kategoriach: Bogdana Cebuli /3 m/; Jana Kołpaka/3 m/ i Mietka Dobrenko /2 m/.

W kategorii kobiet pierwsza była Dorota Pawłowska z Kurzętnika, druga Weronika Wójcik/KKB Starogard Gd./ , trzecia Małgorzata Tuwalska/Zantyr/ a czwarta Madgalena Bucewka i 12  Madgalena Urbanowska/obie Zantyr./ W biegu wystartowała ponownie Hanna Sypniewska/uczyła geografii w SP Stary Targ/, uczestniczka biegów długodystansowych po zamarzniętym J.Bajkał i 165 km po pustyni w Omanie.

W biegu juniorów trzecie zwycięstwo odniósł Patryk Sowiński z Sambora Tczew, zapewniając końcowy sukces w naszym Grand Prix. W biegach dzieci trzecie zwycięstwa zanotowali: A.Karbowska/Starogard/, Dominik Bakaj, Krzysztof Strzelczyk, Ostrowski Filip/wszyscy Kwidzyn/ oraz Kamila Pawłowska i również są już zwycięzcami w końcowej klasyfikacji GP.

Wszyscy otrzymali pyszna grochówkę, chleb ze smalcem, drożdżówkę, gorący napój, były nagrody do losowania. Wszystkim dzieciom na mecie słodycze wręczał Leszek Tabor – Burmistrz Sztumu, sprawujący patronat honorowy nad imprezą. Był bezpłatny masaż firmy Wojciecha Trecia.

Podziękowania dla wszystkich za pomoc i bardzo sprawne przeprowadzenie zawodów a w szczególności: Marleny Nowosielskiej i całej obsady biura zawodów, Piotra Nowosielskiego i całej ekipy obsługi zawodów, Sławomira Wiechowskiego, Krzysztofa Burczyka, Zygmunta Słupeckiego, Andrzeja Belzyta, Bogdana Cebuli, Bogdana Owsianego, Rodziny Świderskich, Piotra z SCK, Hanny Bandzarewicz i uczniów ZSZ Barlewiczki, Lesława Olszewskiego, Piotra Szymańskiego z Dziennika Baltyckiego, Straży Miejskiej, Wojciecha Trecia, wszystkich sponsorów i partnerów.

Ryszard Mazerski

Sponsorzy, partnerzy i organizatorzy III edycji
XVI Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych – 17.01.2015
Miasto i Gmina Sztum
Starostwo Sztum
Oleksiak Czesław
Murawski Andrzej
Lubiński Jacek Przewóz Osób
Cegłowski Jacek FHU Kwidzyn
Burzyński Jacek JAR Zakład Mięsny
Folta Jarosław Producent Rowerów FOLTA Malbork
Bożela Joanna Sklep Zielarski Sztum
Ruchlewicz Urszula Ulinex Sztum
PSS Społem Sztum
Rogacki Tadeusz ?U Elżbiety? Sztum

Wojciech Treć – masaże
Szkoła Podstawowa nr 2 Sztum
Sztumskie Centrum Kultury
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum
Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada
Zespół Szkół Zawodowych Barlewiczki
Straż Miejska w Sztumie
Transport Sanitarny Lesław Olszewski Sztum
Wolontariat Młodzieżowej Rady Miasta Sztum
Patronat honorowy: Leszek Tabor ? Burmistrz Sztumu
PATRONAT MEDIALNY: DZIENNIK BAŁTYCKI oraz malbork7.pl
ORGANIZATOR: LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM

Zakończenie XVI Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych w dniu 28 lutego 2015 roku w sali Kino-Teatru, wcześniej od godziny 10.45 – IV i ostatnia edycja biegu.