Marsz Nordic Walking z BS Sztum

 

W minioną sobotę odbył się rekreacyjny marsz nordic walking pod hasłem „Maszeruj z Bankiem Spółdzielczym w Sztumie”. Na miejskiej plaży, gdzie wyznaczono linię startu,  pojawiła się bardzo liczna grupa miłośników letnich spacerów, w liczbie prawie dwustu uczestników.  Po krótkim instruktarzu oraz rozgrzewce prowadzonej przez instruktorów Polskiej Federacji Nordic Walking uczestnicy wyruszyli na 7 oraz 11 kilometrową trasę wiodącą przez Zajezierze. Wymarzona, wakacyjna pogoda, piękna przyroda oraz dobre humory maszerów sprzyjały aktywności ruchowej oraz  rekompensowały wszelkie trudny pieszej wycieczki. Na mecie usytuowanej w gospodarstwie agroturystycznym Klimbergowice  na wszystkich uczestników czekał regeneracyjny posiłek oraz liczne atrakcje – konkursy sprawnościowe pod hasłem „Eko pozytywni”, zabawa przy muzyce oraz losowanie nagród ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Sztumie.

Bardzo dobra organizacja i niezwykła atmosfera marszu zostaną na długo w pamięci uczestników, którzy mają nadzieję, że to nie ostatni taki marsz  i że to nie ostatnia taka impreza w naszym mieście.

 

Marsz Nordic Walking organizowany był przez Bank Spółdzielczy w Sztumie, we współpracy z klubem LKS Zantyr,  gospodarstwem agroturystycznym „Klimbergowice”, Polską Federacją Nordic Walking oraz LIDO. Bank Spółdzielczy w Sztumie to pierwszy bank, który tak bardzo zaangażował się w propagowanie nowej formy aktywności ruchowej, jaką jest marsz Nordic Walking.

Marlena Nowosielska- uczetniczka marszu!!!