Niezwykle udany weekend LKS ZANTYR!!!

Komentarz do niezwykle udanego weekendu Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum:

– awans Julii Paetzke na Mistrzostwa Polski Młodzików i dwa medale w Toruniu

– Andrzej Rogiewicz na miejscu trzecim w  52.Biegu Westerplatte

– rekordowe mistrzostwa w nordic walking w ramach Pucharu Pomorza w Sztumie

 Komentarz oczywiście rozpoczniemy od wystepu Julii Paetzke w Toruniu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce. Na takie wyniki Julii czekaliśmy od Słupska, gdzie była najlepsza na mistrzostwach okręgu w hali. Po dwóch kontuzjach podopieczna trenera Adama Szpalerskiego wraca do wysokiej formy i potwierdza swoje nieprzeciętne możliwości.  Liczymy, że w Zielonej Górze poprawi swoje rekordy życiowe i będzie w czołówce w kraju.

Rogiewicz potwierdza swoją przynależność do czołówki krajowej w biegach długich seniorów, co widać było w biegu na Westerplatte. Podopieczny trenera Mazerskiego wkrótce rozpocznie przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Krakowie z szansami na awans na Mistrzostwa Europy.

III Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum i IV Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego w ramach Pucharu Pomorza w Nordic Walking były bardzo dobrze organizowane przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum.. Były pod każdym względem udane, mimo zbieżności imprezy w Barlinku. Szkoda, bo część uczestników chciała przyjechać do Sztumu, Termin naszej imprezy znany był od roku. Sobotnia impreza w marszu nordic walking na plaży miejskiej w Sztumie, to bardzo udana i absolutnie rekordowa impreza pod każdym względem. Piękna pogoda, rekordowa liczba uczestników z całego kraju oraz Litwy i Australii, widowiskowa trasa/mimo prac modernizacyjnych bulwaru/, bezsprzecznie świetna organizacja imprezy z tradycyjnym sztumskim posiłkiem, liczny udział mieszkańców M i G Sztum oraz powiatu. Udział wzięły m.in. grupy pracowników Miasta i Gminy Sztum, Banku Spółdzielczego w Sztumie, nauczyciele i uczniowie SP 2 Sztum, Gimnazjum Sztum, ZSZ Barlewiczki i oczywiście czołowi zawodnicy Pucharu Pomorza. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu licznych sponsorów, współorganizatorów, partnerów, działaczy i wolontariatu: Arkadiusz Kozak z Koszalina-menadżer Pucharu Pomorza i świetny spiker, Krzysztof Widerkiewicz z Grudziądza-sędzia główny oraz zespół sędziowski z Polskiej Federacji Nordic Walking, Krzysztof Burczyk – gospodarz świetnie przygotowanego obiektu do zawodów, Hanna Bandzarewicz z uczniami, jako wolontariat  z Zespołu Szkół w Barlewiczkach, Sławomir Wiechowski – informatyk klubu, bardzo liczne zdjęcia z zawodów na naszej stronie, , biuro zawodów z paniami Justyna Smukallą, Elżbietą Czerkies, Danuta Grochowską, Zygmunt Słupecki – odpowiedzialny za wyżywienie uczestników, Bogdan Cebula – odpowiedzialny za trasy, Andrzej Belzyt- odpowiedzialny za nagrody, tradycyjnie bardzo duże wsparcie ze strony Sztumskiego Centrum Kultury, członkowie klubu z sekcji nordic walking z Mirosławą Szpalerską, Ireną Kołak, Brygidą Stępką, Marią Mazerską, Janem Kołpakiem i liczna obsługą. W podziękowaniach dla wszystkim sponsorom chcieliśmy wymienić Zakład Mięsny JAR Burzyński, Falkowski, który pierwszy raz wspomógł nasza imprezą a Jarosław Burzyński cały czas podczas trwania zawodów był obecny na naszej imprezie.

Gośćmi imprezy byli. którzy wręczali medale, puchary, nagrody:

Tabor Leszek – Burmistrz M i G Sztum

Cymerys Wojciech – Starosta Sztumski

Oleksiak Czesław – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sztumie

Podlewska Alicja – Z-ca Burmistrza M i G Sztum

Kozłowska Renata – Dyrektor O/Bank Spółdzielczego w Sztumie

Zawadka Anna – Z-ca O/Banku Spółdzielczego w Sztumie

Zwolenkiewicz Zbigniew – członek Zarządu Rady Powiatu Sztumskiego

Mazerski Bartosz – radny Miasta i Gminy Sztum

Burzyński Jarosław – właściciel Firmy JAR Zakłady Mięsne

Ryszard Mazerski – bardzo zadowolony prezes klubu

ORGANIZATORZY, SPONSORZY I PARTNERZY
III Mistrzostw Miasta i Gminy Sztum oraz IV Mistrzostw Powiatu
Sztumskiego w ramach Pucharu Pomorza w Nordic Walking – Sztum 13.09.2014
LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM
MIASTO I GMINA SZTUM
POWIAT SZTUMSKI
Urząd Marszałkowski Gdańsk
Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk
BS Sztum
BGŻ O/Sztum
JAR Zakład Mięsny J. Burzyński
Ciastkarnia Ciacho R. Kozakiewicz Sztum
PSS Społem Sztum Krystyna Tyburska
Ulinex Sztum-Urszula i Marek Ruchlewicz
LA Rive – Widerkiewicz Krzysztof Grudziadz
Sklep Zielarski Matrix Sztum J. Bożela
Sztumskie Centrum Kultury
Polska Federacja Nordic Walking Gdańsk
Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada
Zespół Szkół Zawodowych Barlewiczki
PWiK Sztum
Lesław Olszewski-obsługa medyczna zawodów
Good Time Jan Salewski Gdynia-pomiar czasu