„Żyj zdrowo i wzorowo” – letnia szkoła pływania

Wraz z początkiem wakacji na sztumskiej plaży zainaugurowano naukę pływania*. Uroczystego otwarcia nowego sezonu dokonał prezes LKS Zantyr Sztum – Ryszard Mazerski, a towarzyszyli temu zaproszeni goście: Alicja Podlewska z ramienia UM i G Sztum, Sylwia Mackiewicz z MGOPS w Sztumie oraz organizatorzy i współorganizatorzy: Adam Karaś z SCK, Sławomir Wiechowski i Marlena Nowosielska z Pionkolandii, Krzysztof Burczyk, Piotr Nowosielski, Zygmunt Słupecki i Andrzej Belzyt..              

Pierwszego dnia, mimo wietrznej i chłodnej pogody, na kąpielisku pojawiło się niemal 50 miłośników pływania – w przedziale wiekowym od 4 do 12 lat. Tą różnorodną pod względem wieku oraz umiejętności gromadką do razu zajęli się instruktorzy – Arkadiusz Piróg oraz Seweryn Jażdżewski, którzy podjęli się tego wyzwania z młodzieńczą energią i anielską cierpliwością. Co szczególnie było widoczne podczas gier i zabaw poprzedzających pierwsze, symboliczne wejście do wody. Tego dnia nawet największe zmarźlaki nie mogły narzekać, ponieważ było gorąco od emocji, aktywności i zaangażowania prowadzących.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że zajęcia są bezpłatne. Odbywają się niezależnie od pogody, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-11.00, na kąpielisku miejskim w Sztumie. Natomiast w soboty zapraszamy na zajęcia rekreacyjne – gra w boulle, pływanie na kajakach turystycznych. Nauka pływania zakończy się 27 lipca 2013 roku otwartymi zawodami pływackimi oraz dwubojem pływacko-biegowym.

*Powyższa akcja finansowana jest ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie „Organizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, w szczególności z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych, z terenu Miasta i Gminy Sztum z realizacją programu edukacyjno-profilaktycznego z zakresu uzależnień” pod nazwą „Żyj zdrowo i wzorowo-uczęszczając na pozalekcyjne zajęcia sportowe”.