Na co można liczyć w Szamotułach?

hyeres2015-exc_201505121526-200x200-tJak już podawaliśmy w najbliższą sobotę 28 XI  odbędzie się na terenie Pałacu Wiechlice, koło Szprotawy, jedna z najważniejszych imprez dla naszych zawodników. Będą to eliminacje do 22.Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych, które rozegrane zostaną 13 grudnia b.r. w Hyeres we Francji. Dla zawodników kategorii młodzieżowych będą to jednocześnie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Przełajach.

Z zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum wystartuje o godz. 12.10 wspólnie w jednym biegu dwójka podopiecznych trenera Bartosza Mazerskiego:

  • Rogiewicz Andrzej, który będzie walczył o awans do mistrzostw Europy i kolejny medal mistrzostw Polski na dystansie 8 km z 28 rywalami
  • Karwiński Michał w biegu eliminacyjnym  juniorów do mistrzostw Europy na 6 km z 20 rywalami

Zasady kwalifikacji juniorów i młodzieżowców do mistrzostw Europy ustalone przez PZLA są takie same. Awansuje bezpośrednio pierwsze trójki z biegu juniorów i młodzieżowców i dwójki biegaczy ustalone przez PZLA.

Z jakimi szansami wystartują, niech ocenią kibice, sympatycy, zawodnicy?

Trener Bartosz Mazerski potwierdza to co piszemy, obaj zawodnicy powalczą o awans do Mistrzostw Europy a Andrzej o kolejny medal mistrzostw Polski, gdze faworytem jest Szymon Kulka.

Ogłaszamy konkurs; jakie miejsca zajmą nasi zawodnicy w eliminacjach w Szprotawie?

Zgłoszenia na faceboku ZANTYRA lub na maila sztum@zantyr.pl Wszyscy, którzy wytypują prawidłowa miejsca dwóch naszych zawodników otrzymają nagrody w dniu 17 grudnia, na podsumowaniu!