Na co liczymy w Iławie!!!

Już jutro w Iławie w pobliżu Hotelu TOFFI ul. Dąbrowskiego rozpoczynają się 87. Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów i Juniorów Młodszych. Z zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum wystartują:

13.20 – Kuba Jurewicz – 3 km j.mł. – zgłoszono 100 zawodników

13.45 – Michał Kopecki – 3 km juniorów – zgłoszono 61 zawodników

14.10 – Marcin Kopecki – 5 km juniorów mł. – zgłoszono 58 zawodników

13.55 – Michał Karwiński – 6 km juniorów – zgłoszono 37 zawodników

O godzinie 11.30 -otwarcie mistrzostw, od godz. 11.45 biegi juniorek i juniorek młodszych na dystansach 2, 3 i 4 kilometry!!

W biegu juniorów młodszych punktuje 32 zawodników, w biegu juniorów 20.

W niedzielę w Iławie ciąg dalszy 87.Przełajowych Mistrzostw Polski Seniorów  z udziałem zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. W biegu na dystansie 10 kilometrów wystartują Andrzej Rogiewicz i Robert Sadowski. Do biegu zgłoszono 32 zawodników. Faworytami są: Krzysztof Gosiewski – LKS Ostromecko, aktualny mistrza Polski w biegach przełajowych, 25 zawodnik Mistrzostw Europy, wielokrotni mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski na różnych dystansach: Arkadiusz Gardzielewski/Śląsk Wrocław/, Tomasz Szymkowiak/MKL Toruń/, Tomasz Grycko /Bliza Władysławo/, Adam Nowicki /MKL Szczecin/, Damian Kabat. W 2013roku  Andrzej na Mistrzostwach Polski Seniorów w Bydgoszczy w 2013 r. na dystansie 4 km był piąty, w roku ub. startował w biegu młodzieżowców w Krakowie/drugi/. Jak będzie w tym roku? Zapraszamy do kibicowania w Iławie, tylko 55 km, start niedziela, godz.12.05 przy Hotelu TIFFI ul Dąbrowskiego, przy wjeździe do Iławy przy stadionie na most w lewo, między Dużym a Małym Jeziorakiem, dalej na rondzie w lewo.

Wcześniej o godzinie 11.00 bieg kobiet na dystansie 5 km, 11.35 – 4 km mężczyzn.

Powodzenia!!!

Na co liczymy, to zawsze bardzo trudno przepowiedzieć. Realnie na bardzo wysokie, medalowe miejsce Andrzeja Rogiewicza, mimo wymagających rywali. Liczymy na miejsce w pierwszej dziesiątce Roberta Sadowskiego. Na bardzo wysokie, punktowane miejsce Michała Karwińskiego/pierwsza ósemka/ oraz na punktowane miejsce Marcina Kopeckiego.  W moim odczuciu, takie są realne możliwości naszych zawodników. Ogłaszamy konkurs na facebooku!!!!

Ryszard Mazerski