I Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum w grę karcianą „Baśka”

„Baśka” w Sztumie!!
W dniu 07.09.2014 r. w Sztumie odbyły się I Otwarte Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum w grę, w karty „Baśka”. Celem zawodów było popularyzowanie gry „Baśka” i integracja mieszkańców województwa pomorskiego i Ziemi Sztumskiej. Turniej był jedną z imprez towarzyszących obchodom Dni Ziemi Sztumskiej i odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Sztumu Leszka Tabora i Przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Oleksiaka.
W turnieju wzięło udział 56 graczy skupionych w 14 drużynach czteroosobowych. Na turniej przyjechały trzy drużyny z Gniewu, dwie z Pelplina, po jednej z Chojnic, Kościerzyny, Jasnej i Czernina. Sztum reprezentowało pięć drużyn. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale i brali udział w losowaniu nagród, najlepszym wręczono puchary.
Pierwsze miejsce indywidualnie zajął zawodnik z Pelplina Marek Ligmanowski zdobywając 222 punkty. Drugie miejsce zdobył gracz ze Sztumu Bartłomiej Nowak z 216 punktami, trzecie miejsce Leszek Latoszewski z Kościerzyny z 204 punktami.
Zespołowo najlepsi okazali się gracze z drużyny „Pelplinkowo” z Pelplina zdobywając 411 punktów, drugie miejsce zajęła drużyna „Zamek Gniew II”, 305 punktów. Na trzecim miejscu zespół „Makpol Gniew” z 219 punktów.
W turnieju brał udział Ireneusz Partyka z Chojnic, który jest autorem hymnu „baśkarzy” pomorskich. Na otwarcie sztumskiego turnieju hymn został odśpiewany przez pana Ireneusza i wszystkich zawodników.

Zbigniew Zwolenkiewicz

WYNIKI DRUŻYNOWE

WYNIKI INDYWIDUALNE

Wyniki