Medale zawodników LKS ZANTYR

Bardzo udanie startowali w miniony weekend zawodnicy LKS ZANTYR Sztum, zdobywając medale mistrzostw Polski i okręgu pomorskiego i reprezentując Polskę, Sztum i klub w mistrzostwach świata

AGNIESZKA BOROWSKA SREBRNĄ MEDALISTKĄ MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W RADOMIU W SKOKU WZWYŻ-176 CM

W rozegranych w Radomiu  Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w LA zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum Agnieszka Borowska zdobyła swój trzeci medal w zawodach rangi mistrzowskiej w roku bieżącym. Podopieczna trenera Adama Szpalerskiego została mlodzieżową wicemistrzynią Polski w skoku wzwyż z wynikiem 176 cm. W skoku w dal uplasowała się tuż za podium z wynikiem 5.98.

Agata Polanowska mistrzynią okręgu w pchnieciu kulą młodziczek w Słupsku z rekordem życiowym-11.08

W Mistrzostwach Okręgu Młodzików w Słupsku bardzo dobrze zaprezentowała się Agata Polanowska, kolejna podopieczna trenera Adama Szpalerskiego. Zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą/3 kg/ z wynikiem 11.08. To nowy rekord życiowy, lepszy od poprzedniego o ponad pół metra. To dobry prognostyk przed międzywojewódzkimi mistrzostwami w Bydgoszczy/15.09./

Rafał Bułaj wrócił z brązowym medalem w biegu na 2000 m młodzików. Podopieczny trenera Bartosza Mazerskiego uzyskał  wynik 6.29,55. Drugi z Jego podopiecznych Filip Kamiński w biegu na 1000 m uzyskał czas 2.57.

Andrzej Rogiewicz reprezentował Polske na Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich w Ponte di Legno we Włoszech.                                                            Podopieczny Bartosza Mazerskiego ukończył rywalizację na 46 miejscu w biegu juniorów na dystansie 7,9 km. Drużynowo Polska w tym biegu sklasyfikowana została na siódmym miejscu, bez żadnych szans na medal.

GRATULUJEMY!!

WIĘCEJ INFORMACJI O POWYŻSZYCH STARTACH JUŻ WKRÓTCE!!!