Zapraszamy na Marsz Nordic Walking do Klimbergowic!!

Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum i Stowarzyszenie Przystanek Sztumska Wieś zapraszają na VI Szwedzki rekreacyjny marsz  Nordic Walking w dniu 5 września b.r. Marsz odbędzie się w ramach Dni Ziemi Sztumskiej, jako impreza towarzysząca. Wymarsz z Parku Miejskiego w Sztumie o godzinie 16.00 do Gospodarstwa Agroturystycznego „Klimbergowice” Państwa Brygidy Klingenberg -Homa  i Wojciecha Homa w Sztumskiej Wsi. Trasa przez Zajezierze około 7 kilometrów. Na miejscu ognisko i poczęstunek. Odpłatność dla wszystkich uczestników 5 zł. Powrót we własnym zakresie. Potwierdzenie udziału u Pani Mirosławy Szpalerskiej tel. 664034923.

Przypomnijmy, że I Marsz Szwedzki Nordic Walking odbył się 12 września 2009 z inicjatywy Małgorzaty Kniaź. Wymarsz nastąpił z Sztumskiej Wsi, przez Sarnowo do Gospodarstwa Agroturystycznego „Klimbergowice” Państwa B. i W. Homa dla upamiętnienia rozejmu polsko-szwedzkiego podpisanego 12.09.1965. Rodzina Klingenbergów, to potomkowie woja szwedzkiego, który osiedlił się na tych terenach.

Zapraszamy do udziału!!

Zapraszamy do udziału Mistrzostwach MiG Sztum i Powiatu Sztumskiego w Nordic Walking w dniu 13 września w Sztumie. Zapisy  www.elektronicznezapisy.pl. Wszyscy mieszkańcy Sztumu i powiatu-udział bezpłatny!