Licznie i z sukcesami w Nordic Walking w Grudziadzu!!

W kolejnej edycji Pucharu Pomorza w Nordic Walking w Grudziądzu / w Sztumie odbędzie się 14 września/  udział wzięła liczna grupa mieszkańców Miasta i Gminy Sztum, reprezentujących Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum. Świetna atmosfera, doskonała organizacja, wysoki poziom sportowy, wymagającą  trasa, trochę za gorąco i 10 miejsc na podium sztumian , tak najkrócej można scharakteryzować imprezę. Nordic Walking, to nowa, bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa, o czym świadczy liczba uczestników i zasięg terytorialny startujących: m.in. z Gorzowa, Ciechanowa, Poznania, Elbląga, Słupska, Sławna, Łeby, Białogardu, Wolina, Świnoujścia, Trójmiasta czy Łodzi a jednocześnie doskonała forma rekreacji ruchowej dla wszystkich.  Na najwyższym stopniu podium z naszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych  na dystansie 5 km stanęli: Irena i Jan Kołpak, Maria Mazerska i Ewa Bucewka, na drugim stopniu podium: Ewa Zembrzuska, Wanda Derengowska i Regina Lipińska a na trzecim: Joanna Kiliszek, Krystyna Anaczkowska i Barbara Gruszka. Tuż za podium uplasowali się Mirosława Szpalerska i Mirosław Podolski oraz Małgorzata Adamczyk  na dystansie 10 km.  Ponadto udział brali: Barbara Krawczykowska,  Maria Topolewska, Czesława Jaźwińska,  Krystyna Podolska, Hanna Hryniewiecka, Roman Itrich, Ryszard i Piotrek Kłopotowski i Ryszard Mazerski. Ze względu na obowiązku zawodowe nie mogli startować nasi najlepsi: Mirosław Anaczkowski czy Mariusz Kiliszek.

Wyniki marszu na: www.elektronicznezapisy.pl oraz www.pucharpomrza.com

Wszyscy doskonale promowali i reprezentowali miasto Sztum i klub ZANTYR.

Wyjazd sfinansowany był ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania: „Rozwój i upowszechnianie marszów Nordic Walking wśród społeczeństwa Miasta i Gminy Sztum.”

Gratulujemy!!

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny marsz rekreacyjny Nordic Walking do Gościszewa w dniu 16 czerwca/niedziela/-godzina 14.00 w ramach Festynu Rodzinnego, organizowanego przez lokalne środowisko!