KOŃCZYMY SEZON 2012??

Rozpoczęliśmy w Lekkoatletycznym Klubie Sportowym ZANTYR Sztum przygotowywanie materiałów odnośnie podsumowania sezonu 2012. Sezon niezwykle udany, choć do zakończenia roku jeszcze dwa miesiące i sporo się dzieje i jeszcze będzie się działo, głównie za sprawą weteranów i Andrzeja Rogiewicza. Poprawiane są jeszcze najlepsze wyniki. Karol Kaliś, o czym nie pisaliśmy poprawił rekord życiowy podczas II Samsung Półmaratonu w Szamotułach. Uzyskał czas 1.10,33 i zajął wysokie 9 miejsce open. W biegu przełajowym we Francji startował Andrzej Rogiewicz, gdzie jako junior był  czołówce bardzo mocnego, międzynarodowego biegu seniorów na dystansie 10 km. Czekamy na oficjalne wyniki z zawodów. W maratonie w Val de Reuil swój najlepszy wynik w tym roku ustanowił Bartosz Mazerski. W miniony weekend 16 sztumskich biegaczy w trzech miastach promowało Sztum i klub. Czy to nie przyjemnie przeglądać wyniki z Elbląskiego Półmaratonu Bażanta, gdzie tydzień po maratonie w Val de Reuil wygrywa Bartosz Mazerski, startując z vice-prezesem klubu Piotrem Nowosielskim a komentarz pisze Marlena Nowosielska? Miałem przyjemność towarzyszyć naszym biegaczom w pierwszym Biegu Nadwiślańskim na 20 km na trasie Małe Walichnowy-Tczew, gdzie aż roiło się w czołówce biegu od koszulek klubowych LKS Zantyr. Nasi weterani Bogdan Cebula, Leon Treć, Sławomir Rozenberg, Lech Piotrowski i zawsze młody Mietek Dobrenko  z młodszymi zawodnikami tworzyli wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu i zawodów a widok w czołówce naszej biegaczki, niestety jedynaczki Magdaleny Bucewki dodał kolorytu wspaniałemu wyjazdowi. A co nas jeszcze czeka? W najbliższym czasie czekają nas liczne starty w biegach z okazji Święta Niepodległości. Nasz najlepszy junior Andrzej Rogiewicz, pięciokrotny medalista mistrzostw Polski przygotowuje się do startu w Olszynie w eliminacjach do Przełajowych Mistrzostw Europy w Budapeszcie. Czy wywalczy trzeci raz prawo startu w koszulce z Białym Orłem, zobaczymy 24 listopada. Organizacje licznych w tym roku dużych zawodów zakończymy 15 grudnia I biegiem XIV Zimowego Grand Prix Sztumu. Mam nadzieję, że w biegu tym stanie na starcie rekordowa liczba zawodników, w tym bardzo duża liczba mieszkańców Miasta i Gminy Sztum, powiatu sztumskiego-amatorów biegania, z Burmistrzem Miasta i Gminy Sztum Leszkiem Taborem, jak i naszymi najlepszymi. Ostrzymy sobie apetyty na kolejny pojedynek Bartosz Mazerski-Andrzej Rogiewicz. Wraca do biegania po dolegliwościach zdrowotnych Arkadiusz Piróg.

Zapraszam wszystkich związanych z lekką atletyką na posumowanie sezonu 2012 w sali Sztumskiego Centrum Kultury w dniu 7 grudnia b.r. a będzie co podsumowywać. Niezwykle udany to jest sezon:

– 8 medali mistrzostw Polski Agnieszki Borowskiej i Andrzeja Rogiewica, 76 punktów we współzawodnictwie sportu młodzieżowego, dwie klasy mistrzowskiego Agnieszki Borowskiej  w 7-boju i Andrzeja Rogiewicza w biegach górskich, liczne zwycięstwa i rekordy życiowe zawodników młodych zawodników, sukcesy biegaczy-weteranów i maszerów, wyjazdy i sukcesy miedzynarodowe, organizacja dużych imprez sportowych a przy tym wszystkim jaka promocja Miasta i Gminy Sztum, Powiatu Sztumskiego czy klubu. Warto poświęcać czas dla takich osiągnięć i sukcesów przy bardzo sprzyjających działaniach samorządu Sztumu, Powiatu Sztumskiego, zaangażowaniu szkoleniowców Adama Szpalerskiego i Bartosza Mazerskiego oraz oddanych działaczy jak: Marlena Nowosielska, Justyna Smukalla, Bogdan Cebula, Piotr Nowosielski, Andrzej Belzyt, Zygmunt Słupecki, Zbigniew Zwolenkiewicz, Sławomir Wiechowski, Sławomir Rozenberg czy grupy Nordic Walking: Irena Kołpak, Mirosława Szpalerska, Jan Kołpak, wsparciu sponsorów, rodziców, dyrekcji szkół, redakcji Dziennika Bałtyckiego itd.

 O TYM WSZYSTKIM OBSZERNIE JUŻ NA MASZEJ STRONIE I 7 GRUDNIA !!!

Ryszard Mazerski