Komentarz do podsumowania sezonu LA 2019 dzieci i młodzieży LKS Zantyr Sztum!

Podsumowanie udanego sezonu LA 2019  dzieci i młodzieży Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, jak informowaliśmy, odbyło się w minioną środę wypełnionej  Sali Czekoladowej SCK z udziałem Rodziców, władz samorządowych Sztumu, szkoleniowców, partnerów. To był obiecujący rok, nowego rozdziału w historii klubu. Wróciliśmy do gry. Stadion tętni życiem!! Systematyczne treningi i zawody dzieci!!!   Kliknij  aby obejrzeć prezentację przygotowaną przez Agnieszkę Borowską. Dziękujemy!   Kliknij-htt/photos.  – fotorelacja zdjęciowa Piotra Stefanowicza ze spotkania; KlikajKlasy sportowe zawodników LKS Zantyr Sztum w 2019 roku; Punktacja SSM -LKS Zantyr Sztum;  Najlepsze wyniki zawodników LKS Zantyr Sztum ;  Wyniki dzieci st. LKS Zantyr Sztum w 2019; Wyniki dzieci młodszych

 

 

  • 12 punktów zdobytych we współzawodnictwie SSM/Systemu Sportu Młodzieżowego/ po przerwie 2 lat/. W kategorii młodzików – 10 pkt, w czołówce Pomorza w LA/. W młodzikach-Victoria -1 pkt, Sokolik 5 pkt.
  • 8 klas sportowych/jedna – III; dwie – IV; pięć -V;
  • 4 medale Mistrzostw Okręgu i zakwalifikowanie się I.Tyburskiego na Mistrzostwa Polski Mł. w Tarnowie
  • 14 zawodów dla dzieci i młodzieży na sztumskim stadionie/10 czwartków LA i systematyczne treningi
  • udział w 12 wyjazdowych zawodach LA na Pomorzu; VI m w Pomorski Dysku LA i VIII w lidze młodzików
  • liczne miejsca na podium  w biegach ulicznych
  • ponad 70 zapisanych dzieci i młodzieży, w większości systematycznie trenujących

 

W Sali Czekoladowej SCK podczas spotkania obecni byli zawodnicy z lat siedemdziesiątych: Leon Treć-uczeń SP Stary Targ /1971-73/, Leszek Tabor i Andrzej Belzyt /mistrz okręgu pomorskiego młodzików w przełajach i na stadionie-2000m/-zawodnicy PLKS Sztum/1974-75/. Była super prezentacja zdjęciowa z przebiegu sezonu przygotowana przez Agnieszkę Borowską, filmiki Bartosza Mazerskiego z zawodów i obozu. Podziękowania i dyplomy dla zawodników, szkoleniowców i partnerów. Na sali  byli bardzo liczni Rodzice , władze samorządowe z Leszkiem Taborem – Burmistrzem Sztumu, Czesławem Oleksiakiem – Przewodniczącym Rady Miejskiej, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele partnerów – Bogdan Owsiany- zSCK, Krzysztof Burczyk, Jacek Lubiński – TL, Eugeniusz Słonina – KLKS Lider, szkoleniowcy -Iwona Burczyk, Agnieszka Borowska, Jacek Pajda, Bartosz Mazerski, Marcin Chańko i Piotr Nowosielski, członkowie zarządu klubu i komisji rewizyjnej- Piotr Nowosielski, Agnieszka Borowska, Andrzej Belzyt, Jan Kołpak,/szef sekcji Nordic Walking/,  Zygmunt Słupecki, Leon Treć, Zbigniew Zwolenkiewcz./szef sekcji Baśki./ oraz Irena Kołpak.

Szkolenie dzieci i młodzieży finansowane ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadań: „Rozwój sportu w dziedzinie lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum” oraz „Rozwój sportu szkolnego w śród dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Sztum.”

Ryszard Mazerski