Kolejne sukcesy LKS ZANTYR!!!

Trwa bardzo dobra passa sukcesów zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum, o czym świadczą wyniki sobotnich zawodów:

-medale juniorów młodszych w Mistrzostwach Okręgu w LA w Sopocie: srebrny Agaty Polanowskiej w kuli/11.28-r.ż/  i brązowy Michała Karwińskiego-1500 m/4.15,13-r.ż./

-drugie miejsce open Arkadiusza Piróga w „Biegu Po Wichrowskich Lasach” koło Dobrego Miasta na 10 km

– pierwsze miejsca Magdaleny Bucewki /5 w kobietach/ i Bogdana Cebuli /13 open/  w swoich kategoria wiekowych w  „II Kaszubskiej Piętnastce w Luzinie”

-sześć miejsc na podium, w tym trzy zwycięstwa/ Mariusz Kiliszek, Irena  i Jan Kołpak/ oraz trzy trzecie miejsca/Joanna Kiliszek, Mirosława Szpalerska i Barbara Krawczykowska/ w Pucharze Pomorza w Nordic Walking w Jarosławcu

Ogromne gratulacje!!

Poniżej relacje z zawodów.

 

 Medale Polanowskiej i Karwińskiego w Mistrzostwach Okręgu  w LA w Sopocie!!

W rozegranych Mistrzostwach Juniorów i Juniorów Młodszych na stadionie SKLA w Sopocie dobrze spisali się zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Agata Polanowska, która zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal. Podopieczna trenera Adama Szpalerskiego ustanowiła swój rekord życiowy z obiecującym wynikiem 11.28/poprzedni 11.08./. Dobrze zaprezentował się w biegu na 1500 m Michał Karwiński,  zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Podopieczny trenera Bartosza Mazerskiego, również ustanowił rekord życiowy z wynikiem 4.15,13./poprzedni 4.20,99./

Wojciech Grzywiński w biegu na 1500 m juniorów zajął czwarte miejsce. Podopieczny Bartosza Mazerskiego uzyskał czas 4.28,57.

Paulina Halińska  zajęła piąte miejsce w biegu na 100 metrów juniorek młodszych. Podopieczna Adama Szpalerskiego uzyskała   wynik- 14,20/r.ż./ a w dal skoczyła 4.14.

W biegu na 800 m juniorów młodszych startował Filip Kamiński, uzyskując wynik 2.12,46.

Startująca w skoku wzwyż /p.k./ Agnieszka Borowska uzyskała wynik 175 cm.

 

Arkadiusz Piróg drugi w „Biegu po Wichrowskich Lasach” na 10 km

W rozegranym „Biegu Po Wichrowskich Lasach” koło Dobrego Miasta na dystansie 10 kilometrów dobrze zaprezentował się Arkadiusz Piróg. Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum zajął w ogólnej klasyfikacji drugie miejsce. Przegrał tylko z Damianem Pieterczykiem z Olsztyna. W rozmowie telefonicznej nasz zawodnik powiedział  – że bieg był bardzo trudny, rozegrany po leśnych,  piaszczystych duktach.

 

Magda Bucewka i Bogdan Cebula najlepsi w swoich kategoriach w Luzinie

W II Biegu Kaszubskiej Piętnastki rozegranym w Luzinie wystartowała trójka biegaczy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum.  Swoje kategorie wygrali Magda Buceka i Bogdan Cebula, stając na najwyższym stopniu podium. Magda Bucewka zajęła wysokie piąte miejsce w klasyfikacji kobiet, ustanawiając rekord życiowy  w biegu na 15 km na bardzo trudnej, pagórkowatej trasie z wynikiem 1.06,13 oraz pierwsze miejsce w K-30. Zwyciężyła Oksana Didan z Ukrainy. Bogdan Cebula zajął wysokie trzynaste miejsce w ogólnej klasyfikacji z czasem 58,57 i pierwsze miejsce w M-50. Zwyciężył Sergiej Okseniuk z Ukrainy, piąty w tegorocznym sztumskim  biegu 3 Maja. Trzeci nasz zawodnik Mirosław Jurewicz zajął 123 miejsce z czasem 1.12,19 1 17 m M-50. Startowało 300 osób.

 

Sztumianie w rolach głównych w Pucharze Pomorza NW w Jarosławcu

W rozegranej trzecie edycji Pucharu Pomorza  w Nordic Walking w Jarosławcu wystartowało ośmiu zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Spisali się bardzo dobrze, sześć razy stanęli na podium, w tym trzy razy na najwyższym. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Mariusz Kiliszek, który wygrał marsz na dystansie 6 kilometrów open i swoja kategorię M-50. Bardzo dobrze spisali się Irena i Jan Kołpak wygrywając swoje kategorie na dystansie 6 km. Również  dobrze zaprezentowały się kolejne nasze reprezentantki. Na trzecim stopniu podium na dystansie 6 km stanęły: Mirosława Szpalerska i pierwszy raz na podium Joanna Kiliszek i Barbara Krawczykowska. Piąte miejsce w swojej kategorii na dystansie 10 km zajęła Małgorzata Adamczyk, borykając się na trasie z dolegliwościami zdrowotnymi. Mirosław Podolski w kategorii M-50 na dystansie 6 km zajął szóste miejsce.

Wyjazd sfinansowano ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania: ?Rozwój i popularyzacja marszów Nordic Walking wśród społeczeństwa M i G Sztum?

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!!

Ryszard Mazerski