Kilka informacji o spływie kajakowym z ZANTYREM rzeką Drwęcą!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum przekazuje informację o planowanym spływie kajakowym rzeką Drwęcą w dniu 16 lipca b.r. Spływ odbędzie się rzeką Drwęcą 16 lipca b.r/do niedawna najbardziej czystą rzeką w Polsce/./ Wyjazd ze Sztumu planowany jest autokarem o godzinie 8.00. Wypłynięcie z Nowego Miasta, około godz. 10.00, około 13 kilometrów/przez Kurzętnik/, czas płynięcia 3,5-4.00 godzin. Zakończenie ogniskiem z kiełbaskami w Nielbarku, w dawnej żwirowni./

Powrót do Sztumu 17.00-18.00. Koszt udziału 50 zł od osoby/kajak dwuosobowy, koszty przejazdu, kiełbaska z chlebem, napój/ . Więcej informacji 608 038 472.

Zapraszamy do udziału!!!

„Drwęca to jedyna rzeka w Polsce, która na całej swojej długości stanowi rezerwat przyrody. A jest co chronić – czysta woda, urokliwe leśne jeziora, malownicze przełomy, rzadkie gatunki ryb…

Drwęca uznawana jest za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce, który – w przeciwieństwie do takich rzek jak Brda, Wda, Drawa czy Krutynia – zachował swój kameralny charakter. Nawet w szczycie sezonu turystycznego rzeka ta nie jest nadmiernie zatłoczona. Spływ kajakowy to doskonała okazja do wyciszenia się i odpoczynku na łonie przyrody.

Z kajakarskiego punktu widzenia Drwęca zaliczana jest do łatwych szlaków. Trudno się na niej nudzić, bo rzeka ta, jak kobieta, zmienną jest. Miejscami prosta, na ogół kręta, raz spokojna, innym razem bystra, przedzierająca się wąskim korytem ściśniętym stromymi brzegami pradoliny lub rozlewająca szeroko i przeuroczo.”